Luka Dončić (©AFP)

Vučević ne može sam, Dončić do novog tripl-dabla (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.01.21. | 04:43

Dalas siguran protiv Orlanda, Milvoki protiv Klivlenda. U Minesoti igran produžetak

Nova sjajna partija Luke Dončića i novi tripl-dabl slovenačkog reprezentativca. Drugi u poslednje tri utakmice.

S 20 poena, 11 skokova i 10 asistencija predvodio je saigrače do pobede nad Orlandom (112:98), ali nije bio najefikasniji igrač svog tima. Daleko ispred njega po broju poena našao se Tim Hardavej Junior (36, doduše za pet minuta duže u igri), a više je ubacio i Trej Burk (29, za minut 21 minut u odnosu na Dončićevih 20). Boban Marjanović je za nepuna dva minuta na parketu uspeo da uhvati jednu loptu i uputi jedan neprecizan šut.

Dalas je do pete pobede u dosadašnjih devet utakmica došao bez trojice od sedam igrača sa najvećom minutažom. Džoš Ričardson, Dorijan Fini-Smit i Džalen Branson su u karantinu zbog korone, ali to se nije osetilo u igri Mavsa protiv gostiju sa Floride, koji su takođe bili oslabljeni neigranjem nekoliko igrača, od kojih je najznačjanije odsustvo startnog beka Markela Fulca, koji će zbog povrede kolena pre četiri dana verovatno propustiti ostatak sezone.

Najbolji u redovima gostiju bio je Nikola Vučević sa 30 poena, 15 skokova i dve asistencije, ali nedostajao mu je neko od saigrača da ga isprati. Najbliži je bio Aron Gordon sa 16 poena.

Uzbudljivo je bilo u Minesoti, gde je San Antonio vezao treću pobedu i još jednom dobrom utakmicom nagovestio da bi ove sezone mogao da se vrati u plej-of, dok su domaćini pretrpeli sedmi uzastopni poraz, posle dve pobede na startu.

Gosti su slavili 125:122 posle produžetka (113:113), a sjajan je bio Demar Derozan sa 38 poena. Na drugoj strani je Malik Bizli ubacio 29, uz trojku skoro sa centra, poput Lebrona Džejmsa nedavno.