Barsa počela da gubi korak: Micić nadigrao Kalatesa

Vreme čitanja: 2min | uto. 22.12.20. | 20:26

Anadolu Efes slavio protiv katalonskog kluba – 86:79

Sve je naslućivalo da će Barselona, na čelu sa Šarunasom Jasekevičijusom, biti prvi favorit za osvajanja Evrolige. I da će, bar za početak, biti na pol poziciji uoči plej-ofa. Međutim, Katalonci su u poslednje vreme počeli da gube na kvalitetu igre, što je najbolje oslikala večerašnja utakmica protiv Efesa. Gostovanje u Istanbulu ne može da se tretira kao poligon sigurnih bodova, ali je Barsa očajnim procentima šuta, posebno za dva poena, lako potpisala kapitulaciju – 86:79

Mogla je Barselona da se vrati u igru u istanbulskoj dvorani, ali je Šarasova četa imala suviše praznih minuta. Posebno u drugoj i trećoj četvrtini. Susret između Anadolu Efesa i Barselone mnogi su posmatrali kao dvoboj najuticajnijih plejmejkera evropske košarke, Vasilija Micića i Nika Kalatesa.

Obojica su imala zapažen učinak, ali je reprezentativac Srbije odigrao znatno bolje u kritičnim situacijama. Micić je na kraju upisao 17 poena uz pet asistencija.

Posle odlične prve četvrtine gostiju, Anadolu Efes je rastavio Barsinu odbranu na sitne delove tokom druge i treće četvrtine. Za 20 minuta košarke gosti su primili 50 poena, previše da bi razmišljali o brejku na strani.

Anadolu Efes je imao više raspoloženih igrača. Četvorica su imala više od deset poena. Ponovo je Šej Larkin bio barjaktar Atamanovog tima. Stigao je do brojke od 23 poena, uz osam asistencija.

Krunoslav Simon je stao na 16, a pored već pomenutog Mićića, solidan je bio i Danston (12 poena).

U redovima Barselone Nikola Mirotić je bio najefikasniji sa 18 poena, uz odlične procente iz igre. Međutim, primer španskog superstara, crnogorskog porekla, nisu pratili ostali igrači Šarunsa Jasekevičijusa. Barsa je za dva poena šutirala više nego skromnih 44,7 posto.