(©Reuters)

Dalas pao u foto-finišu: Dončić nije mogao sam protiv Janisa i Midltona

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.01.21. | 04:26

Milvoki stigao do četvrte uzastopne pobede

Milvoki je u veoma uzbudljivom i neizvesnom susretu koji je odlučen u poslednjim sekundama susreta savladao Dalas 112:109 (30:23, 25:24, 29:34, 28:28) i potvrdio da opravdano gaji veoma visoke ambicije u aktuelnoj sezoni.

Domaćin je sredinom prve četvrtine stigao do vođstva, a prednost koja se kretala od pola koša do maksimalnih 14 poena istopila se tokom poslednje deonice u kojoj su gosti tri minuta pre kraja utakmice stigli do preokreta.

Ipak, loša rešenja u napadu koštala su Dalas koji je na kraju pretrpeo peti ovosezonski poraz, prvi posle niza od četiri trijumfa.

Milvoki je predvodio Janis Adetokunbo sa 31 poenom i devet skokova, a vrlo značajnu ulogu imao je i Kris Midlton koji je zabeležio 25 poena.

Na drugoj strani, fenomenalno veče imao je Luka Dončić koji je upisao 28 poena, 13 asistencija i devet skokova.

Srpski centar Boban Marjanović imao je skromnu ulogu u redovima Dalasa, a za četiri minuta na parketu zabeležio je dva poena i dva skoka.

Milvoki posle 13 utakmica ima devet pobeda, dok je Dalas ostvario učinak od šest trijumfa i pet poraza.

Maverikse već sutra očekuje novi duel, kad će im rival biti Čikao, dok će Baksi imati dva dana pauze pre još jednog derbija i gostovanja Bruklinu.

Istovremeno, Boston je ostvario ubedljivu pobedu nad Orlandom (124:97). Seltikse je do osmog ovosezonskog trijumfa predvodio Braun sa 21 poenom, dok je Odželeje postigao 18. Na drugoj strani, najefikasniji je bio Gordon koji je postigao 17 poena.