Nikola Jokić bolji od Karla Entonija Taunsa (©AFP)

Denver kao brzi voz, Jokić dabl-dabl do poluvremena, Nagetsi krenuli po šampionski prsten (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | pon. 17.04.23. | 07:13

NBA, plej-of: Tim iz Kolorada savladao Minesotu sa 109:80 u prvom meču četvrtfinalne serije na Zapadu. Somborac odličan u prvih 24 minuta, u nastavku je čuvao municiju za naredne duele, a zbog šest ličnih grešaka napustio meč 6,37 minuta pre kraja

Ako se po jutru dan poznaje, Nikola Jokić sa Denverom bi ove sezone u plej-ofu konačno mogao do borbe za titulu, a zašto da ne i do šampionskog prstena. Lider Zapada mnogo bolje igra na svom parketu u Koloradu (34-7 skor u ligaškom delu šampionata), a s obzirom na to da će imati prednost domaćeg terena do velikog finala Nagetsi mogu mnogo.

Konačno Somborac ima razigrane saigrače, ne mora sam da nosi tim. Denver je na startu plej-ofa pobedio Minesotu sa 109:80 i poveo u četvrtfinalnoj seriji Zapada. Jokić je odigrao još dobru partiju, posebno u prvih 24 minuta. Već do poluvremena je imao dabl-dabl učinak od 13 poena i 10 skokova. Smenjivali su se na njemu Karl Entoni Tauns i stari znanac Rudi Gober, ali nisu uspeli da ga zaustave ispod koša. Imao je Francuz nasrtaj na srpskog centra, kada ga je udario laktom, ali sudije to nisu okarakterisale kao faul.

Od starta meča je domaćin diktirao tempo. Džamal Mari nije bio raspoložen na početku (1/6 iz igre), ali ga je odlično zamenio Brus Braun koji je prodorima razbijao odbranu Vukova. Trojkom Kentavijusa Koldvela Poupa u petom minutu druge četvrtine, Nagetsi su se prvi put odlepili na dvocifrenu prednost (37:27). Entoni Edvards je držao goste iz Mineapolisa u igri. U finišu poluvremena sa dva atraktivna zakucavanja publiku na noge je digao Majk Porter, pa je domaćin opet imao dvocifrenu prednost (55:44) pred odlazak na pauzu.

Denver je dodao gas na startu nastavka meča, serijom 9:1 poveo sa 64:45 i tada je bilo jasno da će Nagetsi da slave i povedu u seriji. Porter je nastavio i u istom ritmu kako je i završio drugo period igre. Kada se razigao i Mari, nije bilo spasa Vukovima. Jokić nije mnogo ni šutirao, nije ni bilo potrebe, u nastavku se nije upisao u strelce. Koldvel Poup je krajem poslednje četvrtine pogodio trojku za +25 – 81:56, a pred poslednjih 12 minuta je bilo +29 – 87:58. Trener Meloun je mogao srpskog centra da povuče na klupu prvi deo poslednje deonice meča. Pobednik je bio rešen, a imao je Somborac i četiri lične greške.

Vratio ga je u poslednjih sedam minuta, kada je Srbin dobio tehničku grešku zbog grubog starta nad Edvardsom i još jednu ličnu odmah potom, pa je 6,37 minuta pre kraja morao na klupu. Nepotrebna nervoza u trenucima kada je bilo 30 razlike za njegov tim.

Krajem treće četvrtine došlo do sukoba Kajla Andersena i Kristijana Brauna. Bilo je koškanja, ali su se brzo stvari rešile. Košarkaš Minesota Anderson je dobio tehničku grešku. Na kraju su pružili jedan drugom ruku.

Sve u svemu, rutinska pobeda tima iz Kolorada i najava velikih mogućnosti u ovom plej-ofu.

Jokić je za 28 i po minuta postigao 13 poena, imao 14 skokova, uz šest asistencija. Iz igre je šutirao 50 odsto (6/12). Džamal Mari je loše počeo, ali je u nastavku bio odličan, sa 24 poena je bio najefikasniji igrač meča. Majk Porter je postigao 18, Kentavijus Koldvel Poup 15, Brus Braun 14, a Eron Gordon 13, kao i Jokić kome su navijači skandirali "MVP, MVP, MVP".

Razočarala je prva zvezda Timbervulvsa Karl Entoni Tauns. Centar je postigao 11 poena, uz užasan procenat šuta iz igre (5/15). Entoni Edvards je ubacio 18 poena za goste, Džejlen Noul 12, a Kajl Anderson 11.

Druga utakmica na programu je u četvrtak (04.00) u Denveru.