Novo odlično veče srpskog centra: Nezaustavljivi Jokić sam slomio Nju Orleans (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 27.03.21. | 04:05

Denver se na identičan način revanširao rivalu za poraz od pre šest dana

Nikola Jokić je još jednom fenomenalnom utakmicom doneo novu pobedu Denveru na putu do plej-ofa potvrdivši po ko zna koji put jednačinu Denver = Jokić.

Pred razpoloženim Srbinom koji je upisao 37 poena, uz devet asistencija i šest skokova pao je Nju Orleans (113:108), a pitanje pobednika razrešeno je u neizvesnoj završnici susreta.

Domaćin je imao kontrolu tokom većeg dela susreta i u svakoj od četiri deonice je uspevao da se odvoji na dvocifrenu prednost, međutim raspoložei Jokić bio je čvrst pri nameri da Denveru donese šestu pobedu na poslednjih sedam gostovanja. Prelomni trenutak susreta predstavljalo je buđenje gostiju sedam minuta pre kraja utakmice kada je srpski reprezentativac pri rezultatu 102:96 za rivala pogodio floater i inicirao seriju 7:0 kojom se Denver potpuno vratio u meč. Oscilacije Pelikansa centar Denvera umeo je da naplati u poslednja tri minuta upisavši sedam poena čime je izrastao u junaka 27. ovosezonske pobede Nagetsa.

Jokić, kojeg je jedna asistencija delila od dabl-dabl učinka, 16. put ove sezone je postigao 30 ili više poena, a značajnu pomoć imao je u vidu raspoloženog Majkla Portera koji je zabeležio 25 poena uz pet pogodaka za tri poena iz šest pokušaja. Na drugoj strani, briljantnu partiju je odigrao Zajon Vilijamson sa 39 poena i 10 asistencija, međutim činjenica da nije imao adekvatnu podršku saigrača koštala je Pelikanse 25. izgubljene utakmice ove sezone.

Zanimljivo, Denver se večerašnjom pobedom revanširao Nju Orleansu za poraz identičnim rezultatom pre šest dana kada su Nagetsi na svom terenu poraženi 108:113. Pelikanse novi izazov očekuje već sutra, kada im u goste dolazi Dalas, a Denver će dan kasnije ugostiti Atlantu.