Bogdan Bogdanović (@AFP)

Snajper Bogi odlično odmenio Janga, ali je Embid bio prevelik zalogaj za Hokse

Vreme čitanja: 3min | sub. 09.12.23. | 03:53

Srpski as ima najbolji trojkaški niz među aktivnim igračima u NBA ligi

Konkuriše Bogdan Bogdanović za najboljeg šestog igrača ove sezone u NBA ligi, ali je protiv Filadelfije iznenada dobio ulogu startera. Zbog prehlade je iz tima ispao Tre Jang, a srpski reprezentativac ga odlično odmenio ubacivši 20 poena, uz 9 skokova i 2 asistencije. Ipak, nedovoljno za pobedu u Vels Fargo Centru.

Na krilima Džoela Embida Filadelfija je slavila 125:114 i učvrstila se na četvrtom mestu Istočne konferencije, dok bi Atlanta posle trećeg uzastopnog, a četvrtog poraza u poslednjih pet mečeva, mogla da ispadne iz Top 10. Odnosno sa pozicije koja vodi u doigravanje za plej-of.

Bogdanović je sjajno počeo utakmicu i sa 17 poena na poluvremenu bio najefikasniji igrač svog tima, a izjednačen sa Embidom, koji je sve poene dao u prvoj deonici. Uspeli su Hoksi u drugoj da zaustave najboljeg igrača protivničkog tima i na veliki odmor odu sa šest poena prednosti (68:62), ali je u nastavku meča aktuelni MVP lige dodao gas i sa 38 poena, 14 skokova i 3 asistencije predvodio domaćine do 14. pobede u dosadašnjih 21 mečeva. Najveću pomoć Embid je imao od Tajriza Maksija, koji je meč završio sa 30 poena, 7 asistencija i 2 skoka.

Do kraja utakmice Bogdanovića je u timu Hoksa po broju poena prestigao De Andre Hanter (24p, 7sk), a za utehu srpskom beku ide statistički podatak da je sa tri trojke (iz 11 pokušaja, sve tri pogodio u drugoj četvrtini) stigao do najdužeg niza od svih aktivnih NBA košarkaša po broju vezanih mečeva u kojima je najmanje dvaput bio precizan u šutu za tri poena. Ovo je Bogdanoviću bila 16. takva uzastopna utakmica, a ujedno je i stigao do 32 zaredom u kojima je pogodio makar jednu trojku i fale mu još samo dve da se izjednači sa Treom Jangom na petom mestu svih vremena u Atlantinoj franšizi.

Priliku da se dodatno približi saigraču imaće 12. decembra protiv Denvera. Težak zadatak čeka Hokse da prekinu gubitnički niz protiv Nikole Jokića i ekipe...

Sa 20 poena, poput Bogdanovića, meč je završio i Dežonte Marej.

Toronto Reptorsi sa Darkom Rajakovićem na klupi doživeli su treći uzastopni poraz, četvrti u poslednjih pet mečeva, pošto su izgubili u Šarlotu sa 116:119.

Goste je predvodio Skot Barns sa tripl-dabl učinkom: 31 poen, 10 skokova i 10 asistencija, a pratio ga je Paskal Sijakam sa 25 poena, dok je najefikasniji u timu Šarlota bio Gordon Hejvord sa 24 poena. Domaćini su imali više raspoloženih igrača, pošto su najboljeg strelca pratili Majls Bridžis sa 22, Teri Rozijer sa 21 i Brendon Miler sa 20 poena.

Iako su Hornetsi dugo čuvali dvocifrenu prednost stečenu u prvoj četvrtini, gosti su uspeli da ih prestignu i povedu 101:96, ali ne i da zadrže koncentraciju u poslednjim minutima utakmice. Toronto je sada na 9/13, a Šarlotu je ovo bila tek sedma pobeda u 20 mečeva.