Ostin Dej i Nemanja Dangubić (©Star Sport)

Ubedljivo za kraj 2020: Partizan ubacio 27 za poluvreme, pa 28 u trećoj četvrtini i razbio Veneciju

Vreme čitanja: 3min | uto. 29.12.20. | 22:15

Proradio Tomas za seriju 21:0, crno-beli ponovo bolji od italijanskog sastava

Nije gostovanje u Veneciji imalo takmičarski značaj, ali pobeda za kraj ove čudne 2020. može da posluži kao vetar u leđa crno-belima pred godinu prepunu izazova. Partizan je slavio rezultatom 79:59 (11:18, 16:15, 28:12, 24:14), ali je i pored šeste recke grupnu fazu završio na četvrtoj poziciji, što znači da ćemo izabranike Saša Filipovskog gledati u Grupi F sa Bulonjom, Lokomotivom Krasnodar i Trentom.

Cela utakmica praktično je stala u odličnu treću četvrtinu, gde je Parni Valjak uspeo da postigne više poena nego za celo prvo poluvremene! Posle uvodnih dvadeset minuta 27, samo u trećem kvartalu - 28! Proradili su u nastavku utakmice Rašon Tomas i Markus Pejdž kako bi Partizan izvukli iz napadačke dubioze i sprečili da se još jedan meč završi s izuzetno niskim brojem poena, kao što je to bio slučaj na nedavnom gostovanju u Novom Mestu. Čak 13 od svojih 17 ubacio je Tomas upravo u trećoj deonici, odnosno gotovo pola Partizanovih poena samo u tom delu utakmice. Osim toga, bio je vrlo produktivan za svoj tim u pogledu skokova, ukradenih lopti, ali i iznuđenih prekršaja. Jednostavno rečeno, poneo je igru crno-belih na svojim leđima i to se isplatilo.

-----------------------------------

VENECIJA – PARTIZAN 59:79

/18:11, 15:16, 12:28, 14:24/

Sudije: Huan Karlos Garsija, Sašo Petek, Husejin Čelik.

VENECIJA: Kasarin 4, Stoun -, Tonut 4, Dej 3, De Nikolao 5, Šepel 8, D'erkole 3, Serela 3, Posamai 4, Bijankoto -, Fotu 4, Vot 21 (5sk, 3as).

PARTIZAN: Mika 2, Miler Mekintajer 9 (6as), Zagorac 2, Pejdž 11, Dangubić 7, Jaramaz 12, Veličković -, Janković 8, Tomas 17 (5sk), Trifunović 11, Mozli - (8sk).

------------------------------------

Susret je posle dosta lutanja u prvom poluvremenu počeo da se okreće za 180 stepeni u Partizanovu korist otprilike na polovini treće deonice. Trojka Bruna Serele i koš najboljeg strelca utakmice Mičela Vota za 43:34 na pet minuta do poslednjeg malog odmora pokrenuli su lavinu, Partizan se obrušio na protivnika serijom 21:0 kojom je minus od devet poena pretvorio u 12 poena prednosti (55:43), posle čega je praktično sve bilo rešeno. Strašan niz beogradskog sastava prekinio je Stefano Tonut u finišu četvrtine, ali se ništa značajnije nije menjalo.

Tačnije, Venecija je samo nakratko uspeo da spusti razliku na jednocifrenu brojku (48:57) posle realizacije Džeremija Šepela, ali je trojkom Kodija Miler Mekintajera praktično overen trijumf. Distanca je uglavnom samo rasla do poslednjeg zvuka sirene za ubedljivih +20.

Mnogo veća energija Partizana u drugom delu, bolja kontrola skokova i manje izgubljenih lopti osigurali su miran kraj utakmice, ujedno i 2020. godine. Utakmica je dobro poslužila i Ognjenu Jaramazu da uhvati dobar ritam posle oporavka od preloma prsta. Na kraju je imao 12 poena. (4/7 iz igre, 1/3 za tri). Kod Partizana Tomas je na 17 poena dopisao pet skokova, Markus Pejdž i Uroš Trifunović imali su po 11 poena, uglavnom sve u drugom poluvremenu, dok je Vil Mozli ostao bez poena, ali uz osam skokova. Miler Mekintajer stao je na devet poena (3/9 iz igre, 1/4 za tri), te šest asistencija i tri izgubljene lopte, a Nemanja Dangubić na po sedam poena i skokova. Kod domaćina Vot je jedini bio dvocifren sa 21 poenom (7/10 za dva, 0/1 za tri), dok je Šepel bio sledeći na listi strelaca sa osam poena.

Sada je na treneru Filipovskom i upravi da pronađe zamene za Nemanju Gordića i Stefana Jankovića, kako bi kriva ponovo išla uzlaznom putanjom.