Francuska ide u Tokio

Vreme čitanja: 2min | pet. 10.01.20. | 21:41

Trikolori u finalu razbili Nemce – 3:0

Rekli bismo da je tako i najpoštenije: da reprezentacija koja pobedi evropskog prvaka sa 3:0 ide na Olimpijske igre! I to je Francuska i učinila. Trikolori su u prvom kolu olimpijskog turnira pobedili odbojkaše Srbije (3:0), a u finalu su razbili i Nemačku i zasluženo idu u Tokio – 3:0 (25:20, 25:20, 25:23).

Ispalo je da je jedini slabiji dan na turniru Francuska imala protiv Bugarske u grupi, kada je izgubila 3:2, ali taj poraz nije uticao na njen put do Olimpijskih igara.

Neizvesnost finalnog meča je trajala u prve dve trećine prvog seta. Rezultatska klackalica je važila do 16:16. A, onda su Trikolori ubacili u petu brzinu. Napravili su seriju 5:0, poveli 21:16 i rešili taj deo utakmice u svoju korist.

Slično je bilo i u drugom setu, samo što se Nemačka još kraće držala u igri. Poslednje izjednačenje je bilo na 12:12. Potom je Francuska pobegla na 18:14 i sve do kraja je držala razliku između tri i pet poena.

Krenula je Nemačka u poslednjem setu na sve ili ništa, jer nije imala šta da izgubi. Uspela je da dođe do opipljivije prednosti na 14:11, ali je nije sačuvala. Francuzi su ih „uhvatili“ na 15:15, ponovo klackalica do 19:19 i onda ponovo Trikolori dodaju gas, preuzimaju vođstvo i sa 25:23 dobijaju meč i ulaznicu za Olimpijske igre.

Žan Patri sa 14 poena je predvodio Francusku do trijumfa, a podrška su mu bili Ngapet sa 12 i Le Gof sa 11 poena.