Džordž Rasel (@AFP)
Džordž Rasel (@AFP)

Rasel najbrži pred Sprint u Kanadi, Kimi uz njega

Vreme čitanja: 2min | sub. 23.05.26. | 01:52

Sprint trka na programu je u subotu od 18 časova

Vozač Mercedesa Džordž Rasel bio je najbrži na kvalifikacijama za Sprint trku, koja se ovog vikenda vozi u okviru Velike nagrade Kanade, pete runde ovogodišnjeg šampionata Formule 1, na stazi “Žil Vilnev” u Montrealu.

Rasel je zabeležio odličan krug u vremenu 1:12.965, a najbliži Britancu bio je timski kolega i vodeći u šampionatu, Andrea Kimi Antoneli, sa samo 68 hiljaditinki zaostatka.

Izabrane vesti

Drugi startni red pripao je vozačima Meklarena, aktuelnom šampionu Landu Norisu i Oskaru Pjastriju, uz zaostatak veći od tri desetinke za Mercedesom. Slično je prošao i sedmostruki šampion Luis Hamilton u Ferariju, koji je u petak delovao prilično samouvereno na stazi na kojoj pamti sedam pobeda, a u Sprint trku će krenuti sa petog mesta.

Gotovo pola sekunde sporiji bio je drugi vozač Ferarija Šarl Lekler, koji će Sprint trku započeti sa šeste pozicije, dok će sedmi biti četvorostruki šampion Maks Verstapen, ispred svog timskog kolege iz Red Bula, Isaka Hađara. Deveto mesto pripalo je novajliji u Rejsing Bulsu Arvidu Lindbladu, ispred desetoplasiranog Karlosa Sainsa u Vilijamsu.

Drugi deo Sprint kvalifikacija prošao je bez većih iznenađenja, a plasman među najboljih deset izmakao je vozačima Audija, Niku Hulkenbergu i Gabrijelu Bortoletu, kao i vozaču Alpina Franku Kolapintu i tandemu Hasa, Estebanu Okonu i Oliveru Bermanu. Poslednji u tom delu, na 16. poziciji našao se Fernando Alonso, koji zbog oštećenja koja je njegov bolid Aston Martina pretrpeo u prvom delu nije ni izlazio na stazu.

Prvi deo kvalifikacija za Sprint trku obeležila je neuobičajena greška iskusnog Španca, koji je prekasno kočio i završio u barijeri u trećoj krivini. Crvena zastava je tada bila istaknuta na nešto više od minut i po pre kraja, ali posle restarta niko nije uspeo da popravi vreme.

Ispod crte ostali su Serhio Peres u Kadilaku, Lens Strol u drugom Aston Martinu, neočekivano spor Pjer Gasli u Alpinu i Valteri Botas u drugom bolidu Kadilaka. Poslednji startni red za Sprint rezervisan je za Aleksa Albona (Vilijams) i Lijama Losona (Rejsing Buls), koji nisu ni učestvovali u kvalifikacijama. Njihovi bolidi pretrpeli su velika oštećenja u odvojenim incidentima tokom jedinog treninga u petak, te mehaničari nisu uspeli da ih osposobe na vreme za početak kvalifikacija.

Prvih deset pred Sprint u Kanadi:

1. Džordž Rasel (Mercedes)

2. Andrea Kimi Antoneli (Mercedes)

3. Lando Noris (Meklaren)

4. Oskar Pjastri (Meklaren)

5. Luis Hamilton (Ferari)

6. Šarl Lekler (Ferari)

7. Maks Verstapen (Red Bul)

8. Isak Hađar (Red Bul)

9. Arvid Lindblad (Rejsing Buls)

10. Karlos Sains (Vilijams)

Sprint trka u Montrealu na programu je u subotu od 18 časova, posle čega će se od 22 časa održati kvalifikacije za glavnu trku, zakazanu za nedelju od 22 časa.

PIŠE: Maja Nakaradić


tagovi

Formula 1Andrea AntoneliDžordž Rasel

Sledeća vest