Veljko Čabrilo (©Starsport)

Debakl Pančevaca u Češkoj

Vreme čitanja: 2min | sub. 11.02.23. | 20:10

Dinamo poražen u Karvini – 22:30, pa će za sedam dana u gradu na Tamišu da ima težak zadatak da se plasira u četvrtfinale EHF kupa

Nastavljaju rukometaši Dinama sa očajnim rezultatima u 2023. godini. Posle remija sa Crvenom zvezdom u Pančevu i poraza u Leskovcu od Dubočice u Arkus ligu, debakl u prvom meču osmine finala EHF kupa. Karvina je slavila pred svojim navijačima sa 30:22 (16:13).

Imaće tim Nenada Kraljevskog težak zadatak za sedam dana u gradu na Tamišu. Forma ne uliva poverenje, a tu je i očajna kadrovska situacija, povrede bekova Golubovića i Stamenkovića, smanjena rotacija na spoljnim pozicijama.

Držao se dobro srpski tim u prvih 30 minuta, ali u nastavku trećeplasirana ekipa šampionata Češke je dodala gas i stvorila lepu prednost pred drugih 60 minuta u dvorani Strelište.

Bekovi Veljko Čabrilo i Danilo Radović pogodili su po pet puta mrežu domaćina, dok se pivotmen Uroš Pavlović četiri puta se upisao u listu strelaca. Golmani nisu imali svoj dan. Nemanja Marjanović je imao četiri odbrane, a Obrad Ivezić jednu.

Levi bek Karvine visok dva meta, Dominik Solak, pogodio je šest puta, koliko je i Ondrej Skalcki zatresao mrežu Pančevaca, dok su Jonas Pacel i Denis Harabiš postigli po pet golova. Solidan na golu bio je Martin Galija sa 12 uspešnih intervencija.

Moraće Dinamo u revanšu da odigra najbolji meč sezona da bi nadokandio -8 i nastavio bitisanje u trećerangiranom evropskom takmičenju.

-------------

Mozzart Bet Superliga se konačno vratila, a zajedno sa njom i Prognozzer! Takmičenje u pogađanju tačnih rezultata ponovo je na snazi posle tromesečne pauze u nešto drugačijem ruhu. Opširnije OVDE.