Dva finala za srpke kajakaše u Račicama

Vreme čitanja: 3min | pet. 20.05.22. | 23:49

Uspešan start srpskih predstavnika u Češkoj

Prvog dana takmičenja na Svetskom kupu 1 u Račicama, srpski kajakaši izborili su dva A finala. Bojan Zdelar plasirao se u finale jednoseda na 1.000 metara. Bojan je u polufinalu trku izveslao za 3 minuta i 32.35 sekundi i zauzeo drugo mesto sa samo 2 desetinke zaostatka u odnosu na prvoplasiranim Italijanom Samueleom Burgom. Finale K1-1000 vesla se u subotu od 12 sati i 55 minuta.

Naš drugi predstavnik u istoj disciplini, Mihailo Subotić u svojoj polufinalnoj trci zauzeo je šesto mesto (3:37.77) i takmičenje u Račicama nastaviće u B finalu sutra od 10 sati i 38 minuta.

Posada muškog četverca u polufinalu je trku izveslala za 1 minut i 20.29 sekundi, što je bilo dovoljno za četvrto mesto, a plasman u finale izmakao im je za 42 stotinke. U borbi za plasman od desetog do osamnaestog mesta Anđelo Džombeta, Marko Novaković, Marko Dragosavljević i Vladimir Torubarov naći će se već sutra od devet sati i 51 minut.

Obe naše predstavnice u disciplini K1-500, takmičenje u Račicama nastaviće u C finalu. Kristina Bedeč je u polufinalnoj trci zauzela sedmo mesto (1:55.89), dok je Marija Dostanić, koja je u toku same trke imala problem sa pucanjem kormila zbog čega je jedva uspela da dovesla do cilja, završila poslednja (2:16.71). Finale C koje se vesla za plasman od devetnaestog do dvadesetsedmog mesta, na programu je u subotu od 10 sati i 9 minuta.

U nastavku poslepodnevnog programa naši predstavnici veslali su trke kvalifikacija u disciplinama na 200 i 1000 metara.

Ervin Holpert i Milenko Zorić u dvosedu na 1.000 metara izborili su direktan plasman u finale iz kvalifikacija pošto su pobedili u svojoj trci u vremenu 3:15.26. Finale K2-1000 vesla se u nedelju od 11 sati i 34 minuta. Naša druga posada u istoj disciplini, Filip Ratkov i Miodrag Ikadinović plasirala se u polufinale zauzimanjem sedmog mesta u kvalifikacijama (3:26.22). Za prolaz u borbu za medalje njih dvojica će veslati sutra od 16:31.

U kanuu jednokleku na 200 metara, Tijana Arsić plasirala se u polufinale, pošto je u kvalifikacijama izveslala stazu za 48.91 čime je zauzela sedmo mesto. Polufinale C1-200 vesla se sutra od 15:45.

Posle peha u polufinalu jednoseda na 500 metara, Marija Dostanić uspela je da popravi dan u jednosedu na 200 metara. Marija je zauzimanjem petog mesta u kvalifikacionoj trci (42.11) izborila plasman u polufinale koje će veslati sutra od 16 časova. Mesto u poluifinalu izborila je i Kristina Bedeč zauzimanjem trećeg mesta (44.08) u svojoj trci, pa će se za prolaz u finale boriti sutra pet minuta pre Marije. Kristina se plasirala i u polufinale jednoseda na 1000 metara pošto je u kvalifikacijama zauzela treće mesto u vremenu 4:04.30. Polufinale K1-1000 vesla se sutra od 16 sati i 38 minuta.

Drugog dana takmičenja u Račicama osim u finalnim i polufinalnim trkama, naše predstavnike očekuje i šest kvaflifikacionih trka u disciplinama na 500 metara.