I ovakav poraz će da vredi nešto jednog dana… Američka lekcija mladoj Srbiji

Vreme čitanja: 2min | pon. 31.05.21. | 22:07

Naše talentovane devojke nisu mogle više protiv nekih od zvezda svetske odbojke

Svesno je srpski selektor Zoran Terzić žrtvovao početak ovogodišnje Lige nacija za odbojkašice. S obzirom da našu reprezentaciju ovog leta očekuju Olimpijske Igre na kojima juri jedinu zlatnu medalju koja im nedostaje, a posle toga i Evropsko prvenstvo u Beogradu, Terzić je rešio da u Ligi nacija krene sa drastično podmlađenom ekipom i pruži šansu talentovanim devojkama koje bi jednog dana trebalo da naslede naše heroine Maju, Milenu, Brankicu, Tijanu

Iznad svih očekivanja, podmlađena Srbija je oduševila na startu Lige nacija i pobedila favorite poput Poljske i Italije, da bi večeras upisala drugi poraz u četiri meča. Amerikanke su bile prejake za podmlađenu Srbiju i slavile u utakmici 1. kola drugog vikenda sa 3:0, po setovima 25:20, 25:16 i 25:12, posle 85 minuta igre.

Treba istaći da su za reprezentaciju SAD večeras igrale dugogodipnje reprezentativke i odbojkaške zvezde poput Mišel Barč Hekli, Kimberli Hil, Džrodan Tompson, Čijake Ogbogu koje su prethodnih godina branile boje u najjačih klubova Evrope.

Zato nije ni čudo što su Amerikanke opravdale ulogu favorita i savladale Srbiju. Izabranice Terzićevog zamenika Aleksandra Vladisavljeva su u prvom setu bile ravnopravan rival do završnice, kada su iskusnije Amerikanke preuzele kontrolu rezultata. Slična situacija je viđena i u drugom setu, ali su SAD otpor Srbije slomile već sredinom seta. Borbene odbojkašice Srbije nijednog trenutka nisu pomišljale da se predaju, pa ni u trećem setu kada su SAD imale veliku rezultatsku prednost. Na kraju, SAD su zabeležile maksimalnu pobedu, a mlade odbojkašice Srbije stekle dragoceno iskustvo za naredne mečeve, pre svega za duele protiv Tajlanda i Holandije u kojima će imati bolje šanse za dobar rezultat.

Korektor Džordan Tompson je bila najefikasnija u ameirčkom timu sa 17 osvojenih poena dok je kapiten Katarina Lazović osvojila 12 za Srbiju.

Srbija će sutra, u drugom kolu igrati protiv Tajlanda od 15.00 časova, a u poslednjem, trećem kolu protiv Holandije od 19.30 časova.