©Reuters

Moćni Hrvati uništili Crvenu furiju

Vreme čitanja: 2min | pet. 12.01.24. | 22:09

Sjajna partija selekcije Gorana Perkovca - 39:29

Iako se radi o velikim rivalima i reprezentacijama koje su u protekle dve decenije često odlučivale borbe za medalje na najvećim takmičenjima, Španija je derbi meč grupe B dočekala kao favorit, ali to nije dokazala u Manhajmu. Ne samo da nije dokazale, već je doživela pravi debakl protiv selekcije Gorana Perkovca, koja je bila jednostavno nezaustavljiva pa je ostvarila ubedljivu pobedu - 39:29 (18:14).

Hrvati su bili u prednosti tokom čitave utakmice, a već na polovini prvog poluvremena imali su šest poena prednosti (12:6). Crvena furija je do kraja prvog dela igre spustila zaostatak na četiri gola, ali na početku drugog dela nije uspela da se vrati u život već je dodatno tonula u rezultatski deficit. Hrvati su drugo poluvreme otvorili serijom 4:0, a dvocifrenu prednost su prvi put imali u 48. minut kada je bilo 33:23, a pitanje pobednika uveliko rešeno. Išao je sastav Gorana Perkovca i do +11, ali je je na kraju bilo potpuno realnih 10 golova razlike.

Treba reći da su potpuno podbacili i golmani Španije, koji su imali samo jednu intervenciju. Nju je zabeležio Peres de Vargas Moreno i to iz 26 šuteva, dok je Ernandes Ferer bio neuspešan iz 10 pokušaja. Sa druge strane Matej Mandić je imao pet, a Filip Ivić tri uspešne odbrane.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Mario Šoštarić i Ivan Martinović sa po osam datih golova, isti broj pogodaka kod Španije postigao je Aleiš Gomes Abeljo, ali je većina igrača iz redova dvostrukog prvaka Evrope potpuno podbacila.

U drugom meču grupe B, Austrija je savladala Rumuniju (31:24), ali ostaje da se vidi da li će imati snage da se umeša u borbu za prve dve pozicije protiv objektivno snažnijih rivala.

Danska - Češka 23:14 (9:9)

EHF EURO 2024ep u rukometurukometno prvenstvo evroperukometna reprezentacija hrvatskeRukometna reprezentacija Španije