Julijan Koster (©Reuters)

Orlovi definitivno bez četvrtfinala: Nemci kao u transu „počistili“ Lale

Vreme čitanja: 3min | sub. 21.01.23. | 21:54

Panceri na krilima fenomenalnih Jurija Knora (devet golova) i golmana Andreasa Volfa (20 odbrana) pobedili Holandiju sa 33:26 i ostavili Srbiju bez plasmana u nokaut fazu Svetskog prvenstva

(Od specijalnog izveštača Mozzart Sporta iz Katovica)

Ništa od četvrtfinala za Orlove. Poslednja nada je umrla u večernjem duelu drugog kola Grupe 3, kada je Nemačka pregazila Holandiju sa 33:26 (15:12). Panceri i Novežani igraće u nokaut fazi Svetskog prvenstva, dok rukometašima Srbije ostaje borba za 10. mesto koje bi moglo da odvede u kvalifikacije za Olimpijske igre u Parizu 2024. godine. Uslov je da se pobedi Holandija u ponedeljak (18.00) u Spodek areni i da se ima bolja gol-razlika od Slovenije, Islanda i Mađarske.

Imali su Nemci „vetar u leđa“ od strane oko 5.000 navijača u Katovicama. Lala je bilo tek pedsetak. Još jednom se potvrdilo koliko je rukomet popularan u Nemačkoj, posle fudbala ubedljivo najpopularniji, prvi dvoranski sport u zemlji. U ponedeljak će dve neporažene selekcije u Grupi 3, Nemačka i Norveška, da odluče o pol-poziciji i ko će na Španiju, odnosno Francusku iz Grupe 4 u Krakovu.

OVDE pročitajte kako četa Tonija Đerone može do kvalifikacija za najveće sportsko takmičenje na svetu u francuskoj prestonici naredne godine.

Nemci igraju fantastično na ovom šampionatu. Fenomenalan je srednji bek Rajn Nekar Levena, motor selekcije, Juri Knor, krila Lukas Mertens i Patrik Grecki ne promašuju, dok je protiv Lala maestralan bio golman Andi Volf koji je samo u prvih 30 minuta imao 10 odbrana, na kraju čak 20. Holanđani su većim delom prvog poluvremena bili ravnopravan rival. Kaj Smits i Luk Stejns, omaleni bekovi, probijali su odbranu čete Alfreda Gislasona. Knor je na drugoj strani bio nepogrešiv sa linije sedam metara (5/5), dok je iznenađenje islandskog stručnjaka bio Julijan Koster koji je šutevima sa devet metara razbijao odbranu rukometaša u narandžastim dresovima.

Nedelja, 15.30: (6,25) Crna Gora (12,0) Slovenija (1,17)

Na odmor su Nemci imali +3 – 15:12. Pokušavala je četa legende svetskog rukometa Štafana Olsona da pripreti u nastavku, ali odbrana Pancera je bila od granita, nije dozvolila Lalama ni promil šansi da ih ugrozi. Kako je meč odmicao rasla je prednost Nemačke. Holanđani su u nastavku osam minuta bili bez gola, dok su Knor i nepogrešivi Grecki doneli + 8 Pancerima u 39. minutu. Tada je već bilo jasno da će Nemci da slave i zadrže maksimalan učinak na šampionatu.

Juri Knor je bio najefikasniji igrač meča sa devet pogodaka, od toga šest sedmeraca. Patrik Grecki je šest puta zatresao mrežu Lala, dok je robusni pivotmen Johanesa Gola pet puta pogodio. Četiri gola su delo Kaja Hefnera i Julijana Kostera. Andreas Volf, golman Kjelcea, skinuo je čak 20 lopti Holanđanima, od toga tri sa linije sedam metara.

Kod Lala, najbolji je bio levoruki igrač Magdeburga Kaj Smits sa šest pogodaka, dok je Luk Stejns pet puta zatresao mrežu, a Rutger Ten Velde četiri. Golman Bart Ravensberger nije imao svoj dan, odbranio je samo sedam udaraca.

GRUPA 2 (GETEBORG)

Zelenortska Ostrva - Portugalija 23:35 (12:14)

/Pina 6 - Areja 9/

Brazil - Mađarska 25:28 (14:14)

/Monte 6 - Lekai 7/

Island - Švedska 30:35 (16:17)

/Elison 8, Pelas 8/

Svetsko prvenstvo u rukometuRukometna reprezentacija SrbijeRukometna reprezentacija Holandijerukometna reprezentacija nemačkeRukometna reprezentacija Norveške