""
""

Pajiću i Nikolini Moldovan bronze na Evropskom prvenstvu, treće i Starović - Benedek Ružić!

Vreme čitanja: 1min | ned. 03.05.15. | 12:30

Pajić je u finalu zauzeo treće mesto u vremenu 1:42.168 minuta, iza Nemca Toma Libšera (1:41.952) i Renea Poulsena iz Danske koji je stazu savladao za 1:41.504 minuta. Starović i Benedek - Ružičić osvojile još jednu medalju

Srpski reprezentativac Dejan Pajić osvojio je bronzanu medalju u disciplini K-1 na 500 metara na Evropskom prvenstvu u kajaku i kanuu, koje se održava u češkim Račicama.

Pajić je u finalu zauzeo treće mesto u vremenu 1:42.168 minuta, iza Nemca Toma Libšera (1:41.952) i Renea Poulsena iz Danske koji je stazu savladao za 1:41.504 minut.

Srpskim takmičarima to je druga medalja na šampionatu Evrope pošto su juče Milica Starović i Dalma Ružičić Benedek osvojile bronzu u disciplini K-2 na hiljadu metara.

U finalu kajaka jednoseda na 500 metara, Nikolina Moldovan je danas zauzela četvrto mesto u vremenu 1:56.552 minuta. Međutim, tu nije bio kraj uspesima.

Srpske reprezentativke Milica Starović i Dalma Benedek Ružičić osvojile su drugu bronzanu medalju na prvenstvu Evrope u kajaku i kanuu, koje se održava u češkim Račicama. One su u disciplini K-2 na 500 metara zauzele treće mesto sa rezultatom 1:46.172 minuta, iza dvoseda iz Rumunije (1:45.964) i Poljske (1.45.524). Starović i Benedek Ružičić su juče osvojile bronzu u istoj disciplini, ali na deonici od 1.000 metara.

Srpska reprezentativka Nikolina Moldovan ipak je osvojila medalju, i to bronz u olimpijskoj disciplini K-1 na 200 metara na šampionatu Evrope u češkim Račicama. Ona je trku završila za 41,516 sekundi, iza prvoplasirane Francuskinje Sare Gijo (40,980) i Ruskinje Natalije Podolskaje (41,340).

To je treća medalja za Srbiju u subotnjem programu, a ukupno četvrta na prvenstvu.