Nikola Zečević (©Starsport)

Partizanova uspešna generalka pred Vošu: Zečević se raspucao, Trnavac blistao na golu

Vreme čitanja: 2min | ned. 13.11.22. | 18:47

Arkus Superliga Srbije: Crno-beli lako na Banjici dobili Topličanin sa 35:28 u pretposlednjem meču osmog kola

Nema zime za Partizan kada je raspoložena udarna trojka bekova, Stefan Petrić, Nikola Zečević i Uroš Kojadinovivić, kao i odlični Andrej Trnavac na golu. U drugoj brzini, crno-beli su dobili Topličanin sa 35:28 u pretposlednjem kolu Superlige Srbije i napravili dobru uvertiru pred veliki derbi sa Vojvodinom narednog vikenda u Novom Sadu.

Četa Darija Krželja vodila je od starta meča, gosti iz Prokuplja nijednog trenutka nisu bili ni blizu da meč učine neizvesnim. Posle +4 (20:16) na poluvremenu, u nastavku su domaćini dodali gas, stvorili dvocifrenu prednost u 41. minutu – 27:17 i tu je bio kraja nadanja za goste.

Blistao je kapiten Nikola Zečević, strelac 10 golova, tri manje je postigao najkonstantniji igrač Partizana ove sezone, desni bek Uroš Kojadinović (tri sa linije sedam metara), dok je Stefan Petrić bio precizan četiri puta. Andrej Trnavac je imao 16 odbrana i većim delom meča ulivao sigurnost saigračima.

Kod gostiju, najefikasniji su bili Aleksandar Stojanović i Božidar Leković sa po šest pogodaka, dok je golman Todor Radović imao sedam uspešnih intervencija. U narednom kolu, Topličanin dočekuje Crvenu zvezdu.

Podsetimo, u derbiju osmog kola, Metaloplastika i Dinamo su u subotu odigrali sjajan meč, najbolji ove sezone. Nije bilo pobednika – 32:32, ali su Šapčani ostali lideri.