Gavril Subotić ©Star Sport

Raspucana Zvezda lako protutnjala Valjevom

Vreme čitanja: 2min | pet. 10.02.23. | 21:02

Ekipa Aleksandra Filipovića učvrstila se na trećem mestu, uz tri gola Gavrila Subotića - 14:7

Vaterpolisti Crvene zvezde potvrdili su odličnu formu u ovom trenutku, pošto su bez problema slavili na gostovanju u Valjevu protiv Valisa u okviru 7. kola Superlige za timove od prvog do šestog mesta - 14:7 (3:1, 3:1, 3:1, 5:4).

Beograđani nijednog trenutka nisu pružili nadu domaćinu da može do iznenađenja. Na poluvremenu su imali +4 (6:2), a na kraju treće deonice nedostižnih +6 (9:3), dok su u poslednjem kvartalu obe ekipe sebi dale oduška, pa je viđena prava šuterska revija i čak devet postignutih golova.

Aleksandar Filipović se potrudio da svojim igračima pruži što ravnomerniju minutažu. Na kraju je najefikasniji bio Gavril Subotić sa tri postignuta gola, dok su se po dva puta u strelce upisali Seman, Milojević i Radović.

Kod Valisa je Nikola Bursać takođe dao tri gola, dok se Radovanović dva puta upisao u strelce.

Crvena zvezda se ovim slavljem učvrstila na trećem mestu sa 13 osvojenih bodova, dok su Valjevci još uvek bez osvojenog boda.

VALIS - CRVENA ZVEZDA 7:14 (1:3, 1:3, 1:3, 4:5)

Bazen Petnica. Sudije: Jovančević i Milojević. Isključenja: Valis 4, Crvena zvezda 7. Peterci: Valis 3 (2), Crvena zvezda 1 (1).

VALIS: Popadić, Šofranac, Pošmuga, Bursać 3, Arsenović, Obradović, Radanović 2, Baucalo 1, Gavrilović. Kovačević 1, Nikolov, Gavrilović, Virijević, Milinković. Trener: Saković.

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 1, Gajić, Marković 1, Subotić 3, Vasić 1, Banićević, Basara 1, Vukićević 1, Seman 2, Milojević 2, Radović 2, Ivanović, Gavrilović. Trener: Filipović

SUPER LIGA (1-6), 7. KOLO:

Valis – Crvena zvezda 7:14

19.00: Šabac – Partizan

19.30: Radnički – NBG