(©Reuters)

Španija ugasila sve snove Poljske, Švedska se primakla četvrtfinalu

Vreme čitanja: 2min | sre. 18.01.23. | 22:03

Skandinavci razbili Mađare – 37:28

Za reprezentaciju Poljske Svetsko prvenstvo je suštinski završeno. Momci sa istoka Evrope su ostali na „nuli“ posle prvog kola drugog kruga, tako da su ostali bez svih šansi da dobace do četvrtfinala.

Nade domaćina da može da prođe dalje ugasila je Španija, koja je bez previše napora slavila usred Katovica sa 27:23 (16:15).

Poljska je igrala sa imperativom pobede, a u takvoj situaciji velika podrška s tribina češće bude omča oko nogu nego vetar u leđa. Domaćin se držao u prvom poluvremenu, posle 30 minuta igre gubio je golom razlike (16:15), međutim, u nastavku je Crvena furija bila baš furija.

Išla je Španija do 21:17, pa do najvećih pet golova prednosti (23:18), što je bila nedostižna razlika za momke u belim dresovima. Poslednji trzaj Poljske je bio dolazak na minus dva (24:22), ali taj napad je Furija lako odbila sa dva brza gola, kojima se vratila na četiri pogotka prednosti.

Mnogo se više očekivalo od Poljske, s obzirom na domaći teren, ali baš teški rivali u prvoj fazi, Slovenija i Francuska, praktično su zatvorili belo-crvenima prolaz u četvrtfinale. Španija je samo udarila poslednji ekser.

Lepo su Španci rasporedili golove, desetorica su se upisala u strelce, a najefikasniji su bili Fernandez Perez, Aleks Dujšebajev i Treho sa po četiri gola.

Švedska je napravila veliki korak ka četvrtfinalu, jer je deklasirala Mađarsku i nastavila pobedničku seriju na Svetskom prvenstvu – 37:28 (18:14).

Iako je Mađarima igrao i remi da ostanu u trci za drugo mesto, nisu uspeli od početka do kraja da drže korak sa Skandinavcima. Još sredinom prvog poluvremena žuto-plavi su stekli četiri gola prednosti (11:7), koju su sačuvali do kraja prvog dela meča.

Istim ritmom su igrali Šveđani u nastavku, brzo su razliku povećali na pet, a onda otišli i na osam razlike (31:23) i tu je priči bio kraj.

Hampus Vane je sa devet golova predvodio selekciju Tri krune do pobede, pratili su ga Lagergen i Johanson sa po šest pogodaka. Kod Mađara istakao se Mikloš Rosta sa sedam golova.

/Areja 7 - Dupoa 9/

Zelenortska ostrva - Island 30:40 (13:18)

/Pina 11 - Gudjonson 6/

Švedska - Mađarska 37:28 (18:14)

/Vane 9 - Rosta 7/

Rukometna reprezentacija Španijereprezentacija MađarskeRukometna reprezentacija ŠvedskeSvetsko prvenstvo u rukometu