"Milica i Dalma"

Stigla i druga medalja: Starovićeva i Benedek Ružičićeva osvojile zlato u Bakuu!

Vreme čitanja: 1min | uto. 16.06.15. | 10:28

Prethodno je rvač Viktor Nemeš osvojio srebro u kategoriji do 75 kilograma

Milica i DalmaSrpske kajakašice Milica Starović i Dalma Benedek Ružičić osvojile su zlatnu medalju na Evropskim igrama u Bakuu. One su u finalu trke K2 na 500 metara trijumfovale u vremenu 1:49.904 minuta. Srebro je pripalao rumunskoj posadi Roksana Borha-Elena Meroniak (1:50.925), a bronza takmičarkama iz Mađarske Ana Karaš- Nineta Vad (1:51.174).

Ovo je prva zlatna medalja za Srbiju na Igrama u Baku. Prethodno je rvač Viktor Nemeš osvojio srebro u kategoriji do 75 kilograma.

Od ostalih srpskih takmičara, Nikolina Moldovan je u finalu jednoseda na 500 metara zauzela sedmo mesto u vremenu 2:08.447, dok je četvorosed na 1000 metara u sastavu Simo Boltić, Vladimir Torubarov, Ervin Holpert, Dejan Terzić bio šesti (3:10.740).

U finalnim trkama nastupiće Nikolina Moldovan (K1-200, K1-5000), sestre Moldovan (K2-200), Marko Dragosavljević (K1-200), Nebojša Grujić/Marko Novaković (K2-200) i Milenko Zorić (K1-5000).

(FOTO: MN Press)

SrbijaMilica Novakovićkajakaši srbijeEvropske igre BakuEvropaDalma Ružičić Benedek