(MN Press)

TENT i dalje savršen, Ub se jedva izvukao u Inđiji

Vreme čitanja: 2min | sub. 28.10.23. | 20:03

Obrenovčanke maksimalnim rezultatom savladale i Spartak iz Subotice

Četiri utakmice - četiri maksimalne pobede TENT-a. Obrenovčanke su do sada najviše pokazale u prvenstvu Srbije, pa su se izdvojile trenutno kao jedini tim koji nije izgubio nijedan set.

Isti broj pobeda i bodova (12) imaju samo još aktuelne šampionke odbojkašice Jedinstva iz Stare Pazove koje su u prva četiri kola ispustile dva seta.

Izabranice trenera Igora Žakića večeras su pred domaćom publikom bile bolje od Spartaka iz Subotice - 3:0 (25:23, 25:15, 25:10).

Samo je u prvom setu bilo neizvesnosti, nije moglo lako da se prognozira ko će ga dobiti... Ali, u naredna dva na terenu su postojale samo domaće odbojkašice. Veoma raspoložen je bio tandem primača servisa Jovana Cvetković - Mina Mijatović.

Cvetkovićeva je zabeležila 20 poena (napad 23-14, 61 odsto), a Mijatovićeva je upisala jedan manje (27-13, 48 odsto). Dvocifrena je bila i Milana Rajlić sa deset.

Na protivničkoj strani terena po deset poena su skupile Slađana Erić i Sara Klisura.

TENT je bio opasniji na servisu, mnogo sigurniji u napadu i snažniji u bloku. Subotičanke su se mučile na prijemu, pa su im samim tim i ostali elementi igre bili otežani. Posle ove utakmice Spartak ima skor 1-3.

Mnogo teže nego što se očekivalo ulogu favorita opravdale su odbojkašice Uba. Izabranice Marijane Boričić su u Inđiji gotovo ponižene u prvom setu, ali su na kraju uspele da izvuku pobedu u taj-brejku - 3:2 (14:25, 25:15, 23:25, 25:19, 15:8).

Najefikasnija u pobedničkom taboru bila je Anet Barbara Alfonso Benitez sa 16 poena (napad 28-14). Anica Kutlešić je osvojila 15, od čega čak devet iz bloka. Nikolina Zarić je bila treća dvocifrena sa 12, od toga je sedam bilo iz bloka.

U poraženom timu izdvojila se Teodora Isailović sa 29 poena (napad 60-24). Teodora Vulić se zaustavila na 12 poena (napad 48-10).

Ubljanke posle četiri kola imaju skor 3-1, a Inđija 1-3.