"Tomićević i Zorić"

Zlato i bronza za srpske kajakaše na SP!

Vreme čitanja: 1min | sub. 26.08.17. | 12:44

Marko Tomićević i Milenko Zorić osvojili prvo mesto u disciplini dvosed na 1.000 m, a Nebojša Grujić i Marko Novaković treći u dvosedu na 200 m

Tomićević i ZorićNakon srebra na Olimpijskim igrama i Evropskom šampionatu, Marko Tomićević i Milenko Zorić konačno su se okitili i zlatom i to na Svetskom kajakaškom prvenstvu u Češkoj!

Oni su kroz liniju cilja prošli u vremenu 3.08,647 minuta. Drugo mesto pripalo je posadi Slovačke a bronzanu medalju osvojili su domaći takmičari Češke. Pored Tomićevića i Zorića danas u Češkoj su zablistali i Nebojša Grujić i Marko Novaković koji su osvojili ronzanu u A finalu discipline kajak dvosed na 200 metara sa vremenom 31,451 sekundi. Naši bronzani reprezentativci tako su na najznačajnijoj ovogodišnjoj kajakaškoj smotri potvrdili treće mesto u svetskoj eliti, osvojeno 2015. godine na SP u Milanu.

(foto: MNpressphoto)