Dušan Nikolić (©CEV)

Zvezda izgleda sve bolje, Nikolić ponovo blistao; Savršeno napadačko veče Radničkog u Subotici

Vreme čitanja: 2min | ned. 05.11.23. | 21:09

Mladi korektor predvodio ekipu sa Marakane do maksimalnog trijumfa protiv Vojvodine - 3:0 (27:25, 25:23, 25:23)

Prvi put ove sezone na domaćoj sceni okliznula se i mlada ekipa Vojvodine. U derbiju kola pobedu je odnela Crvena zvezda koja posle nešto slabijeg starta izgleda sve bolje - 3:0 (27:25, 25.23, 25:23).

Odigrale su ove dve ekipe zanimljiv meč na Banjici, bilo je neizvesno u svakom setu, ali je domaći tim uspeo da odnese sva tri boda i zabeleži trijumf bez izgubljenog seta.

Junak pobede je korektor Dušan Nikolić, koji je pružio još jednu zapeženu partiju. Ovog puta je završio duel sa 27 poena - od toga je osvojio 25 iz napada (42-25, 60 odsto), uz po jedan as i blok.

Pratili su ga Aleksandar Stefanović i Ahmed Omar sa po deset poena. U poraženom taboru najraspoloženiji je bio tandem primača - Žarko Ubiparip je osvojio 17 poena (napad 25-13, 52 odsto), a Lazar Bajandić 13 (napad 20-13, 65 odsto).

Ovog puta je Novosađanima nedostajao bolji učinak korektora jer je mladi Luka Stanković osvojio samo četiri poena, uz loše procente napada 19-4 (21 odsto, dve greške, tri puta izblokiran).

U drugom meču dan Radnički je upisao pobedu protiv Spartaka i to na gostujućem terenu - 3:1 (25:17, 25:19, 21:25, 25:20).

Cela ekipa iz Kragujevca je bila izuzetno raspoložena, a protivnik nije imao dovoljno oružja da joj se suprostavi.

U pobedničkom sastavu Dejvid Krstev je zabeležio 15 poena (napad 19-12, 63 odsto), Vuk Ivanković (napad 18-12, 67 odsto) i Filip Stoilović (napad 17-12, 71 odsto) po 14, Nikola Goić je stao na 13 (napad 10-9, 90 odsto), a Vuk Milutinović na deset (napad 9-8, 89 odsto).

Kompletan tim Alekse Brđovića je imao 72 odsto realizacije napada - što se retko viđa. Najveće zasluge idu na račun dizača Kostića, koji je upisao i dva poena. Njemu je posao u velikoj meri olakšao libero Dušan Jović, koji je dodao 31 prijem (65 odsto pozitivnog, 39 odsto idealnog).

U ekipi iz Subotice jedini dvocifreni bio je Aleksandar Tumbas sa 12 poena. Nemanja Jungić i Mario Džasper nisu počeli utakmicu, ali su ušli u nastavku i osvojili po devet poena. Marko Lečić i Nikola Pavlović stali su na osam.

Posle večerašnjih mečeva Partizan je ostao jedini neporaženi tim sa skorom 5-0. Zvezda i Radnički imaju učinak 3-2, Vojvodina sa utakmicom manje 3-1, a Spartak je na skoru 2-3.