Andrij Tupči (©MN Press)

Zvezda ponovo poražena od Mladog radnika, dominirao Ukrajinac Andrij Tupči

Vreme čitanja: 1min | uto. 13.12.22. | 23:11

Crveno-beli doživeli peti poraz u Superligi Srbije

Požarevljani su bili kobni po Crvenu zvezdu u Kupu Srbije, a večeras su crveno-belima naneli poraz i u domaćem prvenstvu. Slavio je Mladi radnik na Banjici i to posle samo tri odigrana seta - 25:23, 25:23, 30:28. Ovo je bila utakmica petog kola, koja je prethodno odložena.

Sam rezultat govori koliko je meč bio neizvestan, lako je moglo da se desi da ode u četvrti ili peti set. Ipak, gosti su uspeli da izađu kao pobednici u sve tri neizvesne završnice.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Ukrajinac Andrij Tupči koji je završio meč sa 19 poena. Nemanja Čubrilo se zaustavio na 13, dok je Vanja Eremić skupio 12. Dvocifren je bio i iskusni Goran Bjelica sa deset.

U ekipi Crvene zvezde je ostao usamljen Dušan Nikolić sa 11 poena. Po osam su zabeležili Aleksandar Okolić i Lazar Koprivica. Na šest poena su stali Milan Pepić, Lazar Marinović, Stefan Skakić i Aleksa Polomac.

Crvena zvezda trenutno ima skor od pet pobeda i pet poraza. Mladi radnik je zabeležio sedam trijumfa i tri poraza.