"Ana Ivanović"

Ana se oprostila od Indijan Velsa

Vreme čitanja: 1min | pon. 14.03.16. | 19:55

Ivanovićeva poražena od Čehinje Pliškove sa 6:2, 6:0 u drugom kolu turnira u Kaliforniji

Ana Ivanović

Ana Ivanović je već u drugom kolu završila učešće na WTA turniru u Indijan Velsu.

Srpkinja je za ravno pedeset minuta poražena od Čehinje Karoline Pliškove (19. teniserka sveta) koja je bila bolja u dva seta - 6:2, 6:0.

Da ovo nije njen dan videlo se već na startu kada je u prvom gemu na svoj servis Ivanovićeva omogućila Čehinji brejk i vođstvo. Nakon toga Srpkinja je pružila otpor, uspela da vrati brejk i izjednači na 2:2, ali je posle toga krenuo totalni potop. Izgubila je četiri uzastopna gema, omogućila rivalki dva brejka i izgubila prvi set sa 6:2.

Ništa Srpkinja nije mogla ni u drugom setu, koji je glatko izgubila za samo 21 minut sa 6:0, pa se ekspresno oprostila od turnira u Kaliforniji.

U svim elmentima je Čehinja danas bila bolja, a možda je porazu kumovala i činjenica da Ana ima probleme sa povredom kolena. U svakom slučaju, ostaje joj da nalizira ovaj poraz i izvuče pouke za neki naredni turnir.