Čilić definitivno ne zna protiv Zvereva

Vreme čitanja: 1min | pon. 12.11.18. | 17:30

Nemac i šesti put uzastopno dobio Hrvata

Marin Čilić definitivno nema lek za Aleksandera Zvereva!

Nemački teniser ruskih korena oborio je na kolena Hrvata na startu Mastersa u Londonu i tako mu naneo šesti uzastopni poraz u međusobnim duelima - 7:6 (5), 7:6 (1).

Okršaj u O2 Areni trajao je nešto više od dva sata, a iako je Čilić u oba seta prvi oduzimao servis rivalu, Zverev se nije predavao. Propustio je Čilić dve prilike da povede sa 4:0 u prvom setu, Nemac se u devetom gemu vratio, a onda u uzbudljivom taj-brejku materijalizovao treću set loptu.

Drugi set bio je nešto mirniji. Prvi je opet poklekao Zverev, ali je odmah ri-brejkom poravnao rezultat. Šansu da "reši" Čilića imao je u desetom gemu, ali je iskoristio tek u odlučujućem gemu, kada je deklasirao Hrvata sa 7:1.

U drugom kolu Čilić će "preživljavanje" na turniru tražiti protiv Džona Iznera, dok će Zverev put do polufinala krčiti protiv našeg Novaka Đokovića.