Kecmanović nije ostavio Munaru ni nadu

Vreme čitanja: 1min | ned. 23.06.19. | 15:17

Miomir prošao u drugo kolo

Nešto malo više od sat vremena bilo je potrebno Miomiru Kecmanoviću da se probije u drugo kolo turnira u Antaliji. U duelu sa Đaumeom Munarom, došao je čist „kec“ na Kecmanovića, koji je slavio sa 6:4, 6:3.

Tri godine stariji Španac, kojem je 52. mesto najbolji rejting na ATP listi, nije imao rešenje za igru srpskog tinejdžera. Kecmanović je u prvom setu na 1:1 oduzeo protivniku servis i tu je prednost sačuvao do kraja seta. Miomir nije dozvolio rivalu nijednu brejk šansu u prvom delu meča.

Meč je praktično rešen u prva dva gema drugog seta. Kecmanović je odmah napravio brejk, a onda je na svoj servis spasao dve prilike Munara da uzvrati istom merom. Kada je došao do 2:0, srpski teniser je nastavio putem ka pobedi bez problema. Čak je u poslednjem gemu novim brejkom došao do pobede.

U narednom kolu Kecmanović će igrati protiv boljeg iz duela Federiko DelbonisIg Umber.

I Janko Tipsarević je u glavnom žrebu turnira u Antaliji, igraće protiv Prajneša Gunesvarana. Viktor Troicki će probati kroz kvalifikacije da se probije do glavnog žreba.