Kecmanović za manje od dva sata do druge runde

Vreme čitanja: 2min | pon. 08.02.21. | 06:18

Srpski teniser u tri seta bolji od Poljaka Majhšaka - 6:2, 6:4, 6:3

Posle Nine Stojanović, i Miomir Kecmanović je uspešno startovao na prvom grend slemu u sezoni. Srpski teniser je u prvoj rundi Australijan opena u tri seta (6:2, 6:4, 6:3) bio bolji od Pojaka Kamila Majhšaka za nešto više od sat i 45 minuta tenisa.

Bila je ovo prva Kecmanovićeva pobeda u Melburnu, odnosno peta na grend slem turnirima i istovremeno osveta Mahšaku za eliminaciju od pre dve godine u Indijan Velsu.

Besprekorno je četvrti reket Srbije odigrao u prvom setu. Iako mu prvi servis nije bio najbolji (62 odsto), nije Kecmanović dozvolio Poljaku niti jednu brejk loptu, a prilikom ubačenog prvog servisa izgubio je samo dva poena. Pride je brejk napravio već na otvaranju meča, da bi ga u sedmom gemu potvrdio i poveo sa 1:0.

U drugom setu je viđena dosta ujednačenija borba. Ključni trenutak odigrao se u četvrtom gemu. Tada je srpski teniser uspeo da spase brejk loptu, a već u narednom iskoristi drugu na servis Poljaka i povede sa 3:2. Ubrzo je Majhšak imao priliku da ponovo izjednači, ali je Kecmanović ponovo bio skoncentrisan u odlučujućem trenutku i do kraja seta uspeo da odbrani brejk prednosti.

Treći set imao je identičan tok, pa i epilog, kao i prvi. Kecmanović je ponovo stigao do brejka već na startu, potom bez ikakvih oscilacija čuvao svoj servis i u devetom gemu ponovo oduzeo servis rivalu iskoristivši prvu meč loptu.

Kecmanovića u drugoj rundi očekuje duel sa Adrijanom Manarinom, koji je takođe u tri seta savladao Denisa Novaka. Uspe li da savlada francuskog tenisera, četvrti reket Srbije plasiraće se po prvi put u karijeri u treću rundu nekog od najvećih turnira.