Krajinovic izjednačio najbolji plasman na grend slemu, na Medvedeva posle tri sata borbe

Vreme čitanja: 2min | čet. 11.02.21. | 08:38

Srbin u drugom kolu bolji od Španca Pabla Anduhara u četiri seta – 6:2, 5:7, 6:1, 6:4

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u treće kolo Australijan opena, pošto je posle tročasovne borbe savladao Pabla Anduhara u četiri seta - 6:2, 5:7, 6:1, 6:4.

Ovim trijumfom treći reket Srbije je izjednačio dosadašnji najbolji plasman na grend slem turnirima. Biće ovo njegovo četvrto učešće u trećoj rundi nekog od najvećih teniskih takmičenja, a prethodno je do trećeg kola dolazio prošle sezone na Ju-es openu, te godinu ranije na Australijan openu i Roland Garosu.

Za stepenik više i prolaz u narednu rundu Krajinović će se gotovo izvesno boriti sa četvrtim nosiocem turnira Danilom Medvedevim. Rus svoj meč drugog kola igra protiv 99. tenisera sveta, Roberta Karbaljesa Baene, sa kojim ne bi trebalo da ima previše problema.

Krajinović ih je protiv Anduhara imao samo u drugom setu. Španac je posle lako izgubljenog prvog seta (2:6), u narednom uspeo da uzvrati i vrati se u meč. Mada je i na sredini drugog delovalo da će Krajinović lako do vođstva od 2:0. Imao je brejk prednosti na 4:2, ali je Anduhar tada oduzeo tri uzastopna servis gema našem predstavniku i posle sat vremena tenisa u drugom setu, najdužem na meču, izjednačio rezultat.

Međutim, pad u igri srpskog tenisera na sreću nije potrajao. Već u narednom je Filip demonstrirao dominantnu igru, napravio dva brejka i ekspresno, za tek nešto više od pola sata, rutinski stigao do nove prednosti. U četvrtom, ispostaviće se, odlučujućem setu, Krajinoviću je za prolaz u narednu rundu i overu trijumfa bio dovoljan jedan brejk, napravljen na samom startu seta, pošto je do kraja uspešno uspeo da ga odbrani. Doduše, uz dosta poteškoća, jer se u svakom od naredna tri servis gema suočavao sa brejk loptama. Pri rezultatu 4:2 Anduhar ih je imao čak četiri, ali je svaku propustio, što je bio prelomni trenutak duela.