Krajinović je postao penicilin za Đerea, dobio ga osmi uzastopni put

Vreme čitanja: 1min | čet. 30.09.21. | 16:41

Filip prošao u četvrtfinale turnira u Sofiji

Za Lasla Đerea nema težeg rivala od Filipa Krajinovića. Našao mu je „žicu“ i niže dugačku seriju pobeda.

Poslednji sudar dvojice srpskih reprezentativaca desio se danas u Sofiji, u osmini finala turnira. I epilog je bio onakav kakav je redovno u poslednje četiri godine: Krajinović je pobedio i prošao u narednu rundu.

Filip je slavio u dva seta – 6:3, 6:0 za sat i 14 minuta igre. Đere se držao u prvom setu sve do 4:3, a onda je dopustio Krajinoviću da iskoristi osmu brejk šansu, a šestu u tom gemu i da mu oduzme servis, a onda i da u narednom osvoji set.

Drugi je trajao samo 28 minuta, Krajinović je protutnjao do pobede, osme uzastopne protiv Đerea! Zanimljivo je da je Laslo dobio prva dva njihova međusobna susreta, a onda je Filip ušao u seriju koja i dalje traje.

Krajinović će se za mesto u polufinalu boriti sa poljskim teniserom Kamilom Majhšakom.