Filip Krajinović (©Reuters)

Krajinoviću izmaklo polufinale u Minhenu

Vreme čitanja: 1min | pet. 30.04.21. | 14:14

Štruf bolji u tri seta

Ostao je Filip Krajinović pred vratima polufinala turnira u Minhenu, Jan-Lenard Štruf je za trunku bio brži.

Srpski teniser poražen je u četvrtfinalu Minhena u tri seta od Nemca, a ko će ići dalje odlučivao je taj-brejk u završnom setu. Štruf je imao jače nerve i mirniju ruku, te je prošao dalje pobedom od 6:4, 4:6, 7:6.

Meč je trajao tri sata i minut i bukvalno su nijanse odlučivale ko će trijumfovati. U prvom setu Krajinović je u poslednjem gemu dopustio rivalu da mu oduzme servis i samim tim dobije set. U drugom je Filip žestoko uzvratio, poveo 4:0, ali se ponovo kockao u drugom delu, na 5:4 je servirao za set, ispustio četiri set lopte, pa spasao dve brejk prilike Štrufa i najzad uspeo da osvoji gem.

Treći set je bio revija brejkova. Prva četiri su bili sve brejkovi. Pa ponovo za 5:3 i 5:4. Uspeo je Krajinović tada da spase dve meč lopte i da dođe do taj-brejka, a tu je kod 4:3 Štruf uzeo tri naredna poena i dobio meč.

U borbi za finale Nemac će igrati sa pobednikom duela Zverev – Ivaška.