Lajović zakazao duel sa Šardijem, eliminisan Kecmanović

Vreme čitanja: 1min | pon. 24.05.21. | 17:58

Hamad Međedović takođe završio učešće na Serbia openu 2

Bio je Dušan Lajović u lošem nizu, vezao je šest poraza, ali je u Beogradu na drugom turniru u našoj zemlji uspeo da savlada Rikardasa Berankisa sa 2:0 u seriji. Po setovima je bilo - 6:3, 6:3. Meč je trajao ukupno 80 minuta.

Lajović je krenuo malo slabije, dopustio je brejk i poveo je Letonac sa 2:0, ali je potom Lajović uspeo da veže četiri gema i tu je prelomio set. U drugom setu je Lajović bio strpljiv, čekao je pravu šansu i u šestom gemu došao do brejka i time rešio duel.

U borbi za četvrtfinale Lajović će igrati protiv Francuza Žeremija Šardija.

Manje uspeha danas su imali Hamad Međedović i Miomir Kecmanović. Bolji od Kecmanovića bio je Pablo Kuevas iz Urugvaja, i to u dva seta – 6:3, 6:2. Meč je trajao svega 79 minuta i protekao je u potpunosti u znaku urugvajskog igrača.

Međedovića je nadigrao Molkan sa 2:0, po setovima 6:4, 6:3.