Monte Karlo: Krajinović prošao predajom, Hačanov izbacio Đerea

Vreme čitanja: 1min | uto. 13.04.21. | 18:21

Srpski teniseri završili dan na mastersu u Monaku

Srpski teniser Filip Krajinović prošao je u drugu rundu mastersa u Monte Karlu, pošto je Gruzin Nikoloz Basilašvili predao meč pri rezultatu 6:1, 2:0 za srpskog tenisera.

Krajinović je žestoko ušao u meč, poveo sa 5:0, a onda je protivnik zatražio prvi medicinski tajm-aut. Delovalo je da bi Gruzin mogao da se vrati u meč, ali je drugi set trajao svega 11 minuta, posle čega je usledila i zvanična predaja 36. tenisera na planeti.

Srpski teniser će biti favorit u drugoj rundi, gde ga čeka 94. teniser na planeti, Argentinac Huan Ignasio Londero, koji je prošao dalje jer je Danil Medvedev bio pozitivan na testu na virus korona.

Dalje nije mogao i Laslo Đere, koji je nakon 79 minuta igre eliminisan od ruskog tenisera Karena Hačanova - 4:6, 1:6.

Srpski teniser je u Monte Karlo stigao sa problemima u kolenu, što se i te kako odrazilo na današnjem meču. Laslov otpor u prvom setu je bio sasvim solidan, ali mu je u drugom ponestalo snage, što je 23. teniser na svetu uspeo da iskoristi i za svega 28 minuta dođe do pobede.

Ranije danas sa mastersa u Monte Karlu eliminisani su Miomir Kecmanović i Dušan Lajović.