""
""

Teže je pisati kineski nego dobiti u dva seta: Ekspresni voz Novak Đoković započeo vožnju ka šestoj tituli u Pekingu

Vreme čitanja: 1min | uto. 06.10.15. | 11:50

Naš as savladao Italijana Bolelija u prvom kolu Kina opena

Fenomenalan start Novaka Đokovića na jednom od njegovih omiljenih turnira. Prvi teniser sveta je u prvom kolu mastersa u Pekingu savladao Simonea Bolelija i na taj način impresivno počeo odbranu titule - 2:0.

U oba seta po 6:1 za 28-godišnjeg Beograđanina, koji je neizvesnost  - ako je i bilo - odagnao već posle pet minuta, s obzirom da je več u drugom gemu oduzeo servis protivniku, stekao brejk prednosti i sve ostalo bilo je rutinsko odraživanje posla.

Četvrta pobeda Đokovića nad Bolelijem (svaki put sa nulom) znači i prvi Novakov trijumf  od finala Ju Es opena, ali i nagoveštaj da je na potpuno drugom kraju planete spreman za još jednu titulu. Trofej u glavnom gradu Kine osvajao je pet puta u poslednjih šest godina (propustio samo 2011), a rival u osmini finala biće mu domaći teniser Že Žang, koji je savladao Denisa Istomina (2:1).

Utisak je da je Đokoviću teže palo da na kraju meča na ekran TV kamere napiše poruku na kineskom jeziku nego da savlada Bolelija...