(©Reuters)

Olga Danilović u glavnom žrebu Indijan Velsa

Vreme čitanja: 1min | sre. 08.03.23. | 03:12

Pobeda i u drugom kolu kvalifikacija

Imaće srpski tenis i predstavnicu na Indijan Velsu! Olga Danilović je pobedila i u drugom kolu kvalifikacija i uspela da se plasira u glavni žreb ovog prestižnog turnira.

Nakon pobede nad Viktorijom Golubić (2:1), Olga je jutros savladala i Kaju Juvan, teniserku iz Slovenije, posle borbe u tri seta i dva sata i 47 minuta igre – 7:6, 5:7, 6:3.

Posle po jednog razmenjenog brejka, prvi set se rešavao u taj-brejku, a tamo je Olga uspela tek četvrtu set loptu da pretvori u poen i da osvoji taj deo meča.

U drugom setu su pljuštali brejkovi, bilo ih je pet, a jedan više napravila je Juvan, što joj je donelo izjednačenje na 1:1.

Odluka je pala u trećem setu, pa iako je Slovenka prva došla do brejka, Danilovićeva je potom dva puta uzastopno oduzela servis rivalki i uspela da tu prednost sačuva do kraja.