Spala knjiga na Kecmanovića

Vreme čitanja: 1min | uto. 03.11.20. | 19:21

Miomir jedini Srbin u 2. kolu Pariza

Od četvorice srpskih tenisera koji su zaigrali na mastersu u Parizu, samo je Miomir Kecmanović uspeo da se probije u 2. kolo.

Najmlađi iz srpskog kvarteta je u prvoj rundi pobedio Džona Milmana u dva seta – 6:4, 6:2 za sat i 18 minuta igre.

Lep trijumf je upisao Kecmanović protiv Australijanca, koji je za četiri mesta bolje rangiran od njega na ATP listi. Težak posao čeka srpskog igrača u narednoj rundi, jer će igrati protiv četvrtog nosioca Aleksandra Zvereva.

Odličan prvi set je odigrao Kecmanović, nije dozvolio protivniku nijednu brejk priliku, a on je u trećem gemu oduzeo Milmanu servis i to vođstvo sačuvao do kraja seta.

U prva tri gema drugog seta viđena su tri brejka, dva u korist srpskog igrača, koji je umešno tu prednost čuvao do kraja seta i meća.