Švarcman ugasio nadu Kecmanoviću

Vreme čitanja: 1min | sub. 06.03.21. | 21:27

Srbinu samo četiri gema za 83 minuta igre

Srpski teniser Miomir Kecmanović ostao je bez plasmana u finala ATP turnira u Buenos Ajresu, pošto je u polufinalu ubedljivo poražen od razigranog domaćeg tenisera Dijega Švarcmana - 0:6, 4:6.

Kecmanović je bio potpuno indisponiran u prvom setu, bio je nesiguran prilikom svog servisa, što je deveti teniser na planeti surovo kažnjavao i bez izgubljenog gema otišao u drugi set, posle svega 25 minuta igre.

U ostatku meča daleko jači otpor srpskog tenisera. Kecmanović je izgubio servis pri rezultatu 2:2, ali je potom kod 4:3 imao brejk loptu, međutim, nije uspeo da je iskoristi. Velika bitka je viđena i u devetom gemu, kada je Kecmanović uspeo da spasi dve meč lopte protivnika i održi kakvu-takvu nadu, ali je potom Argentinac bio siguran na svom servisu i zasluženo otišao u finale.

U finalnom meču Švarcman će se za trofej boriti sa zemljakom Fransiskom Serundolom.