""
""

Gent diktira, Briž ne posustaje (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 31.01.16. | 22:01

Fudbaleri Genta izgleda da su se baš nameračili da odbrane titulu prvaka Belgije. Bizoni su na svom terenu pobedili Vasland Beveren sa 2:1 u poslednjem meču 24. kola Pro lige.

Domaći su do trijumfa došli posle dosta muke i problema. A počelo je u 16. minutu golom Džonatana Buatua Manange, defanzivca rođenog u Belgiji koji igra za reprezentaciju Angole.

Samo dva minuta su gostujući navijači imali vremena da se raduju, a onda je momak sa diplomom inženjera i njuhom rasnog golgetera, Loran Depoatr doneo izjednačenje Gentu.

A onda je Gent krenuo svim silama u napad. I povijala se odbrana Beverena iz minuta u minut, ali je uglavnom odbijala sve nalete.

Tako je bilo do 70. minuta, kada je Bret Dežager postigao toliko čekani drugi i ispostaviće se, pobedonosni gol. Pad gostiju bio je u potpunosti zaokružen crvenim kartonom Tiboa Mulana u 90. minutu.

Srpski internacionalac Stefan Mitrović komandovao je odbranom Genta i na ovoj utakmici.

Korak za vodeći Gentom, takođe teškim trijumfom, zadržala je ekipa Briža. Identičnim rezultatom – 2:1, domaćin je na Jan Brejdel stadionu savladao Lokeren.

Junak preokreta Briža bio je izraelski reprezentativac Lior Rafaelov koji je postigao oba gola za domaćina.

On je u 12. i 28. minutu tresao mrežu gostiju, koji su prethodno poveli preko Hamdija Harbuija u 11. minutu. U gostujućem timu igrao je i Marko Mirić i zaradio je žuti karton.