""
""

Partizan prvi put kapitulirao - šampion Evrope slavio u Dubrovniku

Vreme čitanja: 1min | sub. 19.11.16. | 22:13

Crno-beli u petom kolu regionalne vaterpolo lige igrali dobro protiv Juga samo u drugom poluvremenu

Vaterpolisti Partizana su doživeli prvi poraz u Regionalnoj ligi ove sezone i to na gostovanju aktuelnom prvaku Evrope, dubrovačkom Jugu. Hrvatski klub slavio je sa 11:5 (3:0, 4:1, 1:1, 3:3) u derbi utakmici petog kola.

Daleko iskusnija i starija domaća ekipa je od početka nametnula jak ritam i opravdala ulogu favorita u susretu sa mladom ekipom iz Beograda u kojoj su od standardnih prvotimaca ovaj put izostali Ognjen Stojanović i Đorđe Tanasković. Početkom druge četvrtine domaći su poveli sa 4:0.

U drugom poluvremenu crno-beli su se predstavili u sasvim drugačijem svetlu. Borbenom, angažovanom igrom pokazali da imaju veliki potencijal i upustili su se u ravnopravnu borbu sa prvakom Evrope

Dvostruki strelac za Partizan bio je Marko Manojlović, a po jedan dali Petar Kasum, Filip Janković i Đorđe Lazić po jedan gol.

Obradović je bio najbolji strelac Juga sa tri gola, a po dva su dali Lončar, Joković i Vrlić.

Crno-beli u nedelju putuju u Rijeku, gde će u utorak u šestom kolu regionalne lige igrati protiv Primorja.

(FOTO: MN Press arhiva)