"Strelac drugog gola: Dele Ali"

Rouz nameštao, Pevci pogađali: Totenhem pokazao Gardu šta ga čeka! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 02.11.15. | 23:00

Londonski tim rutinski savladao Aston Vilu sa 3:1 i probio se na peto mesto u Premijer ligi

Strelac drugog gola: Dele Ali

Zanimljiv meč odigrali su Totenhem i Aston Vila na zatvaranju 11. kola Premijer lige, a domaćin je zasluženo slavio sa 3:1 (2:0).

Gostujući tim, čiju je partiju sa tribina posmatrao i novi menadžer Remi Gard pružio je dobru igru samo u poslednjih desetak minuta utakmice, kada je mogao da stigne i do izjednačenja, ali su rezervista Gestede i Džordan Aju bili neprecizni.

Totenhem je sjajno otvorio meč, već u trećem minutu Musa Dembele je sam sve odradio i matirao Breda Guzana, na oduševljenje navijača Pevaca. Realno, nemaju često ljubitelji fudbala na Vajt Hart Lejnu prilike da gledaju razgoropađeni Totenhem od starta, pa je mnoge startna prednost „iz svlačionice“ tima Maurisija Poketina iznenadila.

Iako je Aston Vila uzvratila preko Skota Sinklera u 11. minutu, Totenhem je bio taj koji je imao inicijativu i stvarao šanse. Solidno je sredinom prvog dela pokušao jedan od najboljih pojedinaca na ovom meču Deni Rouz, a do drugog gola na ovom meču Pevci su stigli u nadoknadi prvog poluvremena. Levi bek Sparsa je prošao po levoj strani, centirao, a posle odbitka na loptu je naleteo novopečeni reprezentativac engleske Dele Ali i rutinski pogodio za 2:0.

Izgledalo je nakon prvih 45 minuta da će Totenhem u nastavku lako odraditi posao, ali malo po malo Vila je pretila i nasrtala. Leandro Bakunja je pogodio stativu u 79. minutu, a samo koji sekunda kasnije Džordan Aju je smanjio na 1:2 i uneo neizvesnost u ovaj meč. Bio je to uvod u ofanzivu gostiju i pokušaj da se totalno vrate u meč, ali je nakon ranije opisanih promašaja Gestedea i Ajua, napadač domaćih Hari Kejn u trećem minutu nadoknade nakon lepog pasa Lamele stavio tačku na ovaj meč i postavio konačnih 3:1.

Totenhem je ovim trijumfom zaposeo poziciju broj pet na tabeli sa samo pet bodova manje od vodećih Mančester Sitija i Arsenala, dok fenjeraša Aston Vilu i onovog menadžera Remija Garda čeka veliki posao u nastavku sezone u šta se Francuz sam večeras uverio.