
Aruka je muka za Sporting, ali šampion puca na prvu trojku na Alveladeu
Vreme čitanja: 3min | ned. 17.08.25. | 12:52
Šampion Portugalije otvara sezonu pred svojim navijačima protiv Aruke (21.30)
Nova sezona, ali za Sporting iz Lisabona se ništa ne menja po pitanju ambicija. Sve je isto na Alveladeu, napad na nove pobede, trofeje.
U goste im ove večeri stiže ekipa Aruke, koja je na premijeri bila veoma ubedljiva protiv ekipe AVS Aveša, 3:1. I ima tu još nešto, ova ekipa se pokazala kao nezgodan gosti Sportinga u poslednje vreme.
Izabrane vesti
Na poslednja tri gostovanja u Lisabonu ekipi Sportinga, Aruka je dva puta uspela da ostane neporažena, tačnije dva puta je igrala nerešeno. U aprilu 2023. bilo je 1:1, a sredinom februara ove godine 2:2. Sporting je nasuprot tome dobio četiri poslednja gostovanja Aruki.
Menadžer Sportinga Rui Boržes smatra da ni ovog puta gosti neće biti nimalo lak zalogaj.
"To je tim koji nam je kod kuće proteklih godina zadavao dosta problema. Zadržali su trenera, imaju pozitivan pristup meču i vole da imaju loptu u posedu. Znam da žele da se nadmeću. Osokoljeni su pobedom kod kuće, ali na nama je da nastavimo da gradima na onom što smo do sada postigli. Biće teško protiv tako neugodne ekipe, očekujem odličan meč", kaže Boržes.
21.30: (1,20) Sporting Lisabon (6,75) Aruka (14,00)
Odlaskom Viktora Đekereša u Arsenal, ostala je dilema ko će biti prvi špic Sportinga. Konrad Harder i novajlija iz redova Almerije Luis Suares, su u igri, ali pitanje je ko će se nametnuti kao starter.
"Obojica bi trebalo da budu spremni da krenu od početka, ili da uopšte ne igraju. Na meni je da odredim strategiju. Ono o čemu pričam sa Harderom, pričam i sa Suaresom na isti način. Ući ćemo u rutinu igranja mečeva svaka tri dana i svi moraju da budu spremni, to je prirodno", dodao je Boržes.
Sporting je u prvom kolu pobedio Kasa Piju sa 2:0. Prelazni rok je i dalje u toku i moguće je da će biti još promena, a Boržesa su pitali da li ima garancije od strane uprave i predsednika da neće biti još odlazaka.
Osim Đekereša, klub je napustio i Dario Esugo (Čelsi), Markus Edvards je pojačao Barnli, Franko Izrael ekipu Torina, a golman Vladan Kovačević je potpisao za Norič za 2.500.000 evra.
U ovoj konstelaciji, očekuje se da jednu od ključnih uloga u ekipi ima reprezentativac Fransisko Trinkao. Klub iz Lisabona je konačno u petak otkupio i preostalih 50 odsto ugovora od Barselone, tako da je on sada prva zvezda ekipe. Barselona je na osnovu klauzule koju je unela u ugovor, obezbedila sebi zaradu od 11.000.000 evra, tako da ceo transfer u Sporting vredi 18.000.000.
"Trinkao je do sada bio ne na 100, nego na 200 odsto. I može da napreduje jer je izuzetan igrač. On je bio od onih koji su me najviše iznenadili. On oseća koliko ga svi poštujemo i volimo, to mpomaže. Izuzetno je koncentrisan i motivisan, kao i cela grupa. Sporting će uvek zahtevati punu cenu za igrača ako je neko zainteresovan. Bez obzira na klauzule i sve to, ja mogu da se fokusiram jedino na trening. Normalno je da veliki klubovi žele velike igrače, a mi ih imamo mnogo, svi su koncentrisani na to da igraju i pobeđuju. Odgovor igrača na dnevnoj bazi je veoma dobar", zaključio je trener Sportinga.
PRIMEIRA – 2. KOLO
Petak
AVS Aveš – Kasa Pija 0:2 (0:1)
/Osundina 31, Čamba57/
Subota
Tondela - Famalikao 0:1 (0:0)
/Elisor 69/
Vitorija Gimarais - Estoril 3:2 (1:1)
/Nobrega 42, Oliveira 52, Tijago Silva 69p - Guitan 19, Abaskal 61ag/
Estrela - Benfika 0:1 (0:0)
/Pavlidis 60/
Nedelja
16.30: (2,25) Rio Ave (3,35) Nasional (3,25)
19.00: (5,60) Alverka (3,70) Braga (1,65)
19.00: (1,93) Santa Klara (3,30) Moreirense (4,30)
21.30: (1,20) Sporting Lisabon (6,75) Aruka (14,00)
Ponedeljak
21.15: (7,25) Žil Visente (4,20) Porto (1,48)
***Kvote su podložne promenama