©Starsport
©Starsport

Badamosi promašivao zicere i pogađao popravne: Čuka sa pet pobeda u nizu dočekuje Tvente

Vreme čitanja: 4min | ned. 31.07.22. | 22:55

Brđani na gostovanju Mladosti u Novom Sadu stigli do novog uzastopnog slavlja (2:0)

Uvodni šamar od TSC-a uspeo je da probudi Čukarički koji je potom ušao u impresivnu seriju i na dva fronta vezao pet pobeda. Poslednju u nizu Brđani su ostvarili večeras na stadionu Karađorđe protiv Mladosti (2:0), a nova tri boda timu Dušana Kerkeza i idealnu uvertiru u duel sa Tventeom zakazan za četvrtak u Humskoj režirao je dvostruki strelac Muhamed Badamosi.

Golgeter Čukaričkog koji je ofanzivne kvalitete pokazaso protiv Novog Pazara i Rasing Uniona ispostavio se kao nerešiva enigma za Novosađane iako je utakmicu otvorio promašajem praznog gola iz peterca u 8. minutu, dok je u drugom delu igre i bio neprecizan sa bele tačke.

Promašaji međutim ostali su u senci pogodaka, s obzirom na to da je korpulentni napadač u solo akciji dva minuta pre odlaska na odmor uspeo da slomi otpor domaćina, a da je u 73. minutu odbijenu loptu posle Milojevićeve odbrane penala iz popravnog poslao u mrežu i tako razrešio sve dileme po pitanju pobednika.

Ovosezonsko pojačanje Brđana u ofanzivi uveliko je potvrdilo epitet pojačanja, međutim iz utakmice u utakmicu sve je jasnije da se radi o napadaču kalibra kakav nije svakidašnja pojava na superligaškoj sceni. U punom sjaju centarfor sa Banovog brda pokazao se u 43. minutu kada je sa oko 40 metar od gola rival krenuo u slalom u kojem je iza sebe ostavio trojicu čuvara i rutinski realizovao šansu koju je sam izgradio. Pogodak neposredno pred odlazak na odmor osim fizičkih predispozicija pokazao je i mentalnu snagu Badamosija koji je prethodno promašio dve odlične šanse u 8. i 19. minutu.

Prva prilika, iz ranga najizglednijih, donela je priliku napadaču gostiju da iz peterca realizuje gotovo idealan centaršut Ivanovića sa levog boka, ali je lopta nezgodno odskočila te je Badamosi gađao preko gola iz pozicije koju je bilo teže nerealizovati. Promašaj spletom nesrećnih okolnosti, ali ni nerealizovana šansa u 19. minutu nisu se odrazili na napadača koji je prekinuo uspavanku u nastavku poluvremena vodećim golom.

Gol pred odmor predstavljao je idealan scenario za Brđane, međutim nije bio dovoljan da slomi Novosađane koji su već u 52. minutu došli u idealnu priliku da neutrališu zaostatak. Bojan Kovačević nespretno je reagovao na 15 metara od svog gola i oborio Nikolu Popovića za najstrožu kaznu. Ipak, grešku mladog saigrača ispravio je Novak Mićović koji je uspeo da odbrani šut Srđana Dimitrova sa 11 metara i tako očuva minimalnu prednost gostiju.

Udarac ofanzivca Mladosti sa bele tačke ispostavio se kao prvi i jedini u okvir gola gostiju, a sve dileme Badamosi je otklonio u 73. minutu golom kojem je prethodio penal usled prekršaja Popovića nad Nikolom Vujadinovićem. Iskusnog štopera napadač Mladosti oborio je u skoku prilikom kornera koji je iznudio i potom izveo Luka Adžić.

Skromno izdanje rivala bilo je povod Kerkezu da poštedi neke od nosilaca igre dodatnih napora u drugom poluvremenu, ali i da pruži dragocene minute pojedinim igračima sa klupe za rezerve, te je već pomenuti Luka Adžić osetio loptu prvi put od utakmice sa TSC-om, dok je debi za Brđane upisao Vladimir Lučić, novajlija na pozajmici iz Crvene zvezde. Petom pobedom u nizu, uz koliko-toliko održanu svežinu posle šest utakmica u četiri nedelje, Čukarički je režirao sjajan uvod u duel sa Tventeom, dok su Novosađani porazom ostali na četiri boda uz samo jedan osvojen u poslednja tri kola.

Mladost NS - Čukarički 0:2 (0:1)