Fudbaleri Bajerna slave gol Levandovskog (©Reuters)

Bajern ide po 20. trofej Kupa u trećoj brzini, Ajntraht se nadao samo pet minuta (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 10.06.20. | 22:43

Minhenski gigant dodavao gas samo kad je trebalo i rutinski obezbedio finale

Sada je zvanično – finale Kupa Nemačke za 2020. godinu igraće Bajer Leverkuzen i Bajern Minhen!

U prvom poluvremenu izgledalo je da se Ajntrahtu sprema potop, Dani da Kosta je nakratko vratio nadu, ali ona je trajala samo pet minuta. Bajern je dodavao gas samo kada je bilo potrebno i gotovo rutinski obezbedio plasman u treće uzastopno finale. Na kraju samo 2:1 (1:0).

A, moglo je da bude i potpuno drugačije. Bajern je goste iz Frankfurta, oslabljene izostankom najboljeg igrača Filipa Kostića, samleo u prvih sat vremena igre i komotno je na semaforu moglo da stoji i 3:0 ili 4:0. Počelo je sa velikom šansom Tomasa Milera već u 6. minutu, da bi Ivan Perišić otvorio utakmicu posle nebeskog skoka upravo na Milerov centaršut posle kojeg je Kevin Trap ostao bespomoćan...

Usledio je pravi uragan šansi u narednom periodu. Propisno su se ispromašivali redom Robert Levandovski dva puta, pa Alfonso Dejvis, a onda i Džošua Kimih neposredno po isteku punog časa igre. Trap je imao nekoliko vrhunskih intervencija, a kako to obično bude, ubrzo je usledila kazna na drugoj strani. Da Kosta je iskoristio očajnički centaršut Daičija Kamade i prazan prostor kako bi uputio lep udarac u levu stativu, što Manuel Nojer nije uspeo da zaustavi. Potpuno niotkuda, od 70. minuta rezultat je glasio 1:1. Ali, nada gostiju trajala je samo pet minuta... Tačnije, sve do Levandovski konačno nije probio led i posle nekoliko velikih promašaja dovršio ono što su započeli Dejvis i Kimih, pa je njemu ostao samo lakši deo posla – da sprovede loptu u mrežu. Istina, sudija Marko Fric morao je prvo da pogleda VAR snimak pre nego što je definitivno priznao gol.

Poslednjih 15 minuta Bajern je držao loptu čvrsto u svom posedu i odradio rutinski posao. Ajntraht ništa tu nije mogao...

Kostića nije bilo zbog crvenog gola i suspenzije, a Mijat Gaćinović je na terenu proveo 66 minuta pre nego što je predao štafetu Kamadi