Emelek se kvalifikovao za grupnu fazu Kopa Sudamerikane (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 07.04.21. | 02:27

Sigurno je slavio protiv Makare - 2:0

U prvom meču Emeleka i Makare bilo je 2:2 i to je garantovalo zanimljiv susret u revanšu. Bilo je interesantno, ali je Emelek sigurnom i ubedljivom igrom uspeo da slavi 2:0 i obezbedi prolazak u grupnu fazu Kopa Sudamerikane.

Dakle, sa ukupnih 4:2 Emelek je uspeo da dobije ekvadorski susret i kupi kartu za Sudamerikanu.

Urugvajac Fakundo Barselo doveo je Plave u prednost tako što je iskoristio dodavanje Sebastijana Rodrigeza već posle samo pet minuta igre i tada je moglo da se nasluti kuda će ići utakmica. Bio je to osmi gol Urugvajca u ovoj sezoni.

Drugi gol došao je iz kopački Franciska Sevaljosa u 76. minutu. Ali, treba reći da je Elemeleku mnogo pomogla činjenica da je imao igrača više od 65. minuta kada je Rodrigez dobio isključenje i tu je zapravo potonula sva nada Makare.

Nije baš Emelek igrao mnogo dobro u drugom poluvremenu, ali je imao brojčanu prednost i to mu je drastično pomoglo.

Gledajući i statističke parametre potpuno je Emelek zasluženo prošao dalje. Imao je skoro 60% loptu u nogama, kao i čak 11 šuteva u okvir gola, naspram samo dva Makare. Kada se sve stavi u jednačinu, ishod je realan. Emeleku pripada ekvadorski obračun, ujedno i plasman u grupnu fazu Sudamerikane.

KOPA SUDAMERIKANA – KVALIFIKACIJE (REVANŠ MEČEVI)

Emelek - Makara 2:0 (1:0), prvi meč 2:2