Dejverson (©Reuters)

Flamengo ponižen u Mato Grosu: Dejverson se poigravao sa Davidom Luizom i kompanijom (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 07.08.23. | 03:18

Brazil 1: Kujaba održala čas fudbala šampionu Južne Amerika – 3:0. Blistao nekadašnji napadač Palmeirasa

Lider Botafogo nije uspeo da pobedi Kruzeiro u Belo Orizonteu (0:0) u 18. kolu Serije A, ali je tim iz Rija povećao prednost u odnosu na najveće konkurente za titulu, branioca krune Palmeirasa i šampiona Južne Amerike, Flamenga, na čak 13 bodova. Verdao je pao na Marakani u duelu sa Fluminenseom (1:2), dok je tim Horhea Sampaolija pregažena u Mato Grosu, centralnom delu Brazila. Kujaba je održala čas fudbala skupocenim zvezdam iz Rija na Pantanal arena – 3:0.

Blistao je Dejverson. Iskusni napadač najbolje partije u karijeri je pružao u Palmeirasu, imao je i evropske epizode u Benfiku, Kelnu, Leventeu, Alavesu, a već treću sezonu je u ovom malenom klubu koji je pre dve godine prvi put postao član Serije A. Poigrao se sa napadač sa odbranom kojom je komandovao nekadašnja zvezda Pari Sen Žermena, Čelsija i Arsenala, David Luiz.

Dejverson je u sjajnoj formi, postigao je osam golova na 17 mečeva, a ovo mu je peti pogodak na poslednjih šest utakmica. Nije bilo golova posle prvih 45 minuta, a u nastvaku raspodija domaćina na Pantanal arena.

Petak, 02.00: (4,10) Olimpija (3,50) Flamengo (1,92)

Brzo je Mateus Alešandre, čim se krenulo sa centra u nastavku doveo Kujabu u prednost, da bi Dejverson asistirao Klajsonu za drugi gol na meču osam minuta kasnije. Igrač meča je u 10 minuta pre kraja overio crveno-crne koji su uhvatili formu pre ovog meča, ali su progutali gorku pilulu i teško će da se stignu gradskog rivala, iako je ostalo još 21 kolo do kraja Brazileiraa.

U startnoj postavi domaćina igrao je i Džonatan Kafu, promašena investicija Crvene zvezde od pre nekoliko godina. Igrao je do 70 minuta, kada je mesto na terenu ustupio Lakerdeu. Kujaba je u sjajnoj formi, vezala je četiri pobede, pa je u konkurenciji čak i za mesto u Kopa Libertadoresu.

-------------

Ako na svoj tiket dodaš jednu utakmicu Svetskog prvenstva za žene, možeš da osvojiš vikend za dvoje u hotelu Ramonda + 10.000 rsd.

Flamengu nije pomogao ni brazilski reprezentativac Pedro koji se vratio u tim posle skandala kada ga je posle pobede nad Atletiko Mineirom (2:1) u svlačionici pretukao kondicioni trener velikana iz Rio de Žaneira Pablo Fernandez. Dobio je otkaz ratoborni stručnjak zadužen za fizičku spremu šampiona Južne Amerike. Crveno-crni su vezali tri pobede pre ovog duela, ali su poniženi pred punim tribinama stadiona Pantanal.

BRAZIL 1 – 18. KOLO

Santos – Atletiko Paranaense 1:1 (0:1)