©Star Sport

Javor postaje hit sezone: Spartak dva puta vodio, ali je morao da se zadovolji bodom (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 14.08.22. | 21:06

Ekipa Igora Bondžulića odolela odnela vredan bod u Subotici - 2:2

Da bi osvojio bodove sva tri boda protiv Javora, moraš da imaš prilično nadahnuto veče. Spartak je dva puta vodio, silno napadao, ali na kraju nije uspeo da ostvari i treću pobedu na svom terenu u ovoj sezoni. Heroj osvojenog boda u gostujućem sastavu bio je Eliomar Silva koji je postavio konačan rezultat meča u 67. minutu - 2:2 (2:1).

Ekipa Slavka Petrovića je imala više od igre, napadala i ona kada je vodila, a na kraju je umalo stigla i do trećeg pogotka. Ipak, pogodak Nikole Srećkovića u 85. minutu je poništen zbog ofsajda, pošto je prethodno zakasnilo dodavanje Marka Obradovića.

Srećkoviću bi to bio drugi pogodak na meču, a Obradoviću druga asistencija. Subotičani su poveli u 13. minutu, iz akcije koju je upravo započeo Obradović. Odlično je tada iz drugog plana ušao Šimura, ostavio loptu za Srećkovića, posle čega se kapiten Subotičana lepo namestio i pogodio.

Ipak, svaki put kada je delovalo da su gosti u ozbiljnoj krizi igre uspevali su da se podignu. Tako je bilo i u 22. minutu kada je pogodio Petar Gigić, a isto i sredinom drugog poluvremena, kada su gosti prekinuli seriju dobrih napada domaćina i stigli do izjednačenja.

U začetku akcije kod prvog gola gostiju majstorski potez je napravio Luka Luković, koji je poslao loptu iza leđa dvojici igrača, a onda je Kembel dodao do Maričića, a ovaj na pravom mestu pronašao Gigića.

Subotičani nisu mnogo čekali na svoje novo vođstvo. Ono je stiglo u 30. minutu, nakon što je Obradović odlično glavom spustio loptu za agilnog Todorovskog, koji je uspeo da matira nemoćnog Aleksandra Vulića.

Do kraja prvog poluvrmena u nekoliko navrata su pokušavali Todoroski i Gojković, sa jedne, odnosno druge strane, ali nije bilo promene rezultata, baš kao ni nakon solidnog pokušaja Šimure. Mogli su Subotičani da razreše svaku dilemu u 55. minutu, kada je Bjelović posle povratne lopte na visini penala pronašao osamljenog Obradovića, ali je usledila loša realizacija, koja često predstavlja veliki problem za snažnog napadača.

Šimura je odigrao odličnih sat vremena utakmice, ali je onda zaspao u 67. minut. Prethodno se Gojković lukavo oslobodio svog čuvara, a onda na pravom mestu pronašao Eliomara, koji je nestao sa "radara" Japancu.

Petar Gigić je u 71. minutu mogao da donese potpuni preokret ekipi iz Ivanjice i još jednom zaradi epitet igrača utakmice. Snažno je šutirao sa dvadesetak metara udaljenosti, lopta je odskočila od zemlje i udarila u stativu. Čini se da ju je malo zakačio i Manojlović i tako sprečio potpuni šok u Subotici.

Spartak je silno napadao u završnici meča, uspeo da zatrese mrežu gostiju u pomenutom 85. minutu, ali je usledila reakcija iz VAR sobe i opradvano poništen pogodak.

SPARTAK - JAVOR 2:2 (2:1)