Kakav majstor je Burak Jilmaz! Dva gola i asistencija za epski preokret čeličnog Lila (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 25.04.21. | 22:58

Fenomenalna završnica francuskog šampionata, vežite se

Teško da može zanimljivije, neizvesnije i luđe: Francuska Liga 1 biće utočište za sve one koji vole prvenstva u kojima se ne zna ništa do poslednjeg kola. Jer, tamo sve puca od preokreta i dobrog fudbala. Poslednji primer dovoljno govori za sve. Lion je vodio 2:0 protiv Lila, na kraju je meč završen 2:3! Strašna utakmica i pobeda gostiju.

Od čega je napravljen Lil, a posebno majstor Burak Jilmaz koji igra fudbal života, pitaju se mnogi ove sezone. Turčin će u julu napuniti 36 godina, ali to mu je predstavlja problem da čini čuda. Večeras je dao dva komada i upisao asistenciju za epski preokret Lila u gradu filma! Njegova je bila glavna uloga.

Lion je vodio sa 2:0, a Jilmaz je redom: postigao golčinu iz slobodnjaka, pa ukrao loptu i na tacni namestio gol Dejvidu, da bi na kraju maestalnu partiju krunisao prelepim pogotkom uz “boc” za pregledavanje više puta.

Trenutno stanje na tabeli je sledeće: Lil je ostao prvi i ima 73 boda. PSŽ je na 72, Monako ima 71, a Lion je ovako verovatno otpao iz priče sa 67.

Da je Lil izgubio pao bi na četvrto mesto! A ovakvom pobedom ostao je na prvom mestu. Ogromna gužva uz dodatak da je ovaj poraz veliki udarac za Lion.

Dominirao je Islam Slimani u prvom poluvremenu, pokazao je izuzetnu snalažljivost u protivničkom šesnaestercu. Prvo je iskoristio fenomenalnu asistenciju Kakerea u 20. minutu, da bi u 35. posle njegovog guranja Fonte postigao autogol i tako je posle malo više od pola sata igre Lion vodio sa 2:0.

Pre toga je Dejvid postigao gol u 24. minutu, ali je on poništen zbog ofsajda posle gledanja VAR-a. Međutim, Lil nije želeo da ode na pauzu praznih ruku, a za prvi gol potrudio se Burak Jilmaz prelepim udarcem iz slobodnog udarca.

Naravno, nije isto kada je rezultat na poluvremenu 2:0 ili 2:1. Tako su gosti psihološki dobili podsrtrek da se u nastavku meča potrude da izbegnu poraz, a to je urodilo plodom na isteku sat vremena igre. Ovoga puta Dejvidu nije poništen gol. Njemu je prethodila katastrofalna greška veznih igrača Liona, opet je Jilmaz pokupio tu loptu, dodao je do Dejvida i Lil je poravnao rezultat. Ne iz nekih velikih prilika, nego tako što je znao da kazni protivnika na „mala vrata“. A, tako se najbolje dolazi do uspeha.

Zanimljivo je da je Lil više držao loptu, više je i šutirao ka protivničkom golu i sa te strane je apsolutno zaslužio barem bod na ovoj utakmici. A na kraju je došao do sva tri. I opet je Jilmaz imao glavnu ulogu.

Boc za TV špice i Lil čuva prvo mesto. Neki će reći u šali „Tatko na fudbal“.

Ko zna šta nas sve čeka u do kraja prvenstva...

FRANCUSKA 1 – 34. KOLO

Rems - Marselj 1:3 (1:2)