Kolo Kolo je vladar Čilea, Superklasiko u znaku Los albosa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 27.09.21. | 00:10

Lider dobio gradski derbi protiv Universidad de Čilea i zadržao prvo mesto u Primera diviziji

Izvukao je pouke Kolo Kolo iz protekle sezone, kada je tek u baražu uspeo da se spasi brodoloma, ispadanja u drugu ligu. Prošle sezone u grčevitoj borbi za opstanak, a ove je tim iz Santijago de Čilea glavni konkurnet za titulu.

U gradskom derbiju, jedini čilenski tim koji je ovojio Kopa Libertadores, pobedio je Universidad de Čile sa 3:1 (2:0) i zadržao čelnu poziciju u Primera diviziji, 11 kola pre kraja šampionata ove južnoameričke države.

23.00: (2,55) Argentinos Juniors (3,10) Rasing (2,90)

Sve je bilo rešeno u uvodnim minutima utakmice. Već posle 11 minuta gostujući tim je imao veliku prednost od 2:0. Golom napadača Marka Boladosom, Kolo Kolo je poveo već u petom minutu. Dobro se goistujući igrač snađao pored smušene odbrane Universidada i postigao gol sa pet, šest metara.

Novi šok za domaćina usledio u 11. minutu. Defanzivav Ramon Arijas nepsretno zuahvatio lotpu i ubacio u sopstvenu mrežu.

Utakmica je rešena u 58. minutu, kada je vezista Universidada Mario Sandoval posle pogibeljnog starta dobio crveni karton. U finišu videna su još dva gola u čileanskom Superklasiku. Ignasio Hara je povećao prednost gostiju na 3:0, da bi utešni pogodak za domaćina delo Argentinca Marsela Kanete. Posle slobodnog udarca, na odbijenu loptu je usleido projektil domaćeg igrača, ali samo da se ublaži težak poraz u velikom derbiju čileanskog fudbala.

-------------------------

Misliš da poznaješ fudbal bolje od drugih? Mozzart Prognozzer ti pruža šansu da to i dokažeš i osvajaš vredne nagrade svake nedelje! Odigraj odmah potpuno besplatno!

Ovim trijumfom, Kolo Kolo je zadržao pet bodova više u odnosu na Union Kaleru, dok preti i šampion Universidad Katolika koji je krenuo sa pobedama posle smene Urugvajca Gustava Pojeta. Universidad de Čile je ovim neuspehom gotovo izgubio šanse da se oktiri titulom jer zaostaje čak 10 bodova za gradskim rivalom.

Tradicija u Superklasicima je ispoštovana. Od 190 prvenstvenih, 87 je pripalo Albosima, 55 je završeno nerešenim ishodom, a samo na 48 mečeva je slavio Universidad Čile. Poslednji trijumf je zabeležio još 2013. godine (3:2), a od tada su se sastali 17 puta u Primeri i Kolo Kolo je pobedio u 12 navrata.

ČILE 1 – 22. KOLO

Uačipato – Palestino 1:1 (1:1)