Legija slomila Floru u 90+1, Kapustka slalomom od 70 metara i golom podsetio na stare dane (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 21.07.21. | 23:11

Estonci se veoma dobro predstavili u Varšavi...

Činilo se u prvi mah da imamo novog ubicu favorita. Posle Kairata, Mure i Slovana na pravom putu da večeras priredi iznenađenje bila je Flora iz Talina, ali se Legija na jedvite jade, pogotkom u prvom minutu sudijske nadoknade nekako iščupala, pa u Letoniju na revanš ipak nosi gol prednosti - 2:1.

Momcima sa Baltika sve čestitke. Mučili su poljskog šampiona tokom 90 minuta, za to vreme dozvolili samo dva udarca u okvir svog gola, međutim imali su nesreću da oba završe iza leđa Matveja Igonena.

Posle sasvim solidnog utiska što je ostavila u dvomeču sa Bodeom (3:2 i 2:0) očekivalo se od varšavskog sastava da mnogo lakše dođe do pobede i možda još večeras osigura plasman u treće kolo, odnosno okršaje sa zagrebačkim Dinamom. Ali sve je noćas zaličilo na nesrećna i ne tako davna vremena, u kojima je najtrofejniji poljski tim redom ispadao od Astane, Šerifa, Dudelanža, Omonije, Karabaga...

Na kraju ipak zlata vredna pobeda domaćina kojoj je značajno doprineo srpski intrenacionalac Filip Mladenović. Iskusni levi spoljni dobro je ubacio loptu u šesnaesterac sa 30 i kusur metara, Estonci se nisu dobro snašli, lopta se od jednog igrača gostiju odbila tačno na nogu Rafaela Lopeza, a ovaj nije imao milosti. Tukao je snažno i precizno - 2:1.

Prethodno Legija je vrlo dobro otvorila utakmicu. Igrao se 3. minut kada je Bartoš Kapustka primio loptu na oko 70 metara od gola i krenuo u solo akciju. U nekoliko navrata izgledalo je da će poslati završni pas, međutim bivši igrač Lestera rešio je da sam završi i - uspeo.

Izgledalo je da nakon takvog starta Flora nema čemu da se nada, pogotovo što je domaćin nastavio da pritiska, krenuo odmah po drugi gol, ali kako je vreme odmicalo momci u belom padali su na energetskom planu, dok se gost oslobađao pritiska i počinjao sve opasnije da preti.

Rezultat je stigao početkom drugog dela. Ojama se lepo snašao pred pred golom Artura Boruca, uposlio Sapinena i to je bilo 1:1.

Od tog momenta pa sve do sudijske nadoknade Flora je igrala barabar sa domaćinom. Nije bila u podređenom položaju, da bi joj u samom finišu pomalo i sreća okrenula leđa...

KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA - 2. KOLO (PRVE UTAKMICE)

Alaškert – Šerif 0:1 (0:0)