Felipe Mora (AFP)

Mora spasio Portland u 94. minutu, pa promašio penal - trofej ide u ruke Njujork Sitija (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 12.12.21. | 00:35

Slavlje gostiju posle boljeg izvođenja penala

Njujork Siti osvojio je prvi MLS kup i to posle jedanaesteraca. Na gostovanju Portlandu slavio je sa boljim izvođenjem udaraca sa bele tačke (4:2), dok je posle 90 minuta i produžetaka bilo 1:1. Zasluženo je šampion.

Meč je bez problema mogao da bude rešen u prvih sat i po igre, ali se Portland izvukao. Njujork je vodio od 41. minuta kada je pogodio Kasteljanos, a Portland se izvukao u 94. minutu.

U bukvalno poslednjem napadu lopta je stigla do Felipea More koji je bio noćna mora za protivnika. Ali, kasnije je bio noćna mora za svoj klub jer je promašio šut sa bele tačke kada je bilo najvažnije.

Na taj način je Njujork Siti stigao do prvog trofeja u Kupu. Golman Šon Džonson je odradio odličan posao, odbranio je udarce Felipea More i Dijega Valerija.

I jedni i drugi su bili umorni u produžecima, a posebno su igrači Njujorka morali da se nose sa činjenicom da su ispustili već dobijenu utakmicu. Ipak, uspeli su da slave kroz penale. I da se okite šampionskom krunom.