(©Reuters)
(©Reuters)

Napoli prekinuo pobedničku seriju Intera: Handanović poklonio gol, Eriksen izvukao bod (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 18.04.21. | 22:52

Lider sa samo bodom napustio Napulj (1:1)

Impresivni niz Intera od 11 pobeda u prvenstvu prekinut je na gostovanju Napoliju. Nerazuri koji su poslednje bodove prosuli 23. januara remijem na gostovanju Udinezeu (1:1), večeras su sa stadiona Dijego Armando Maradona odneli samo bod i tako usporili u pohodu na skudeto koji nije ukrasio vitrine kluba od sezone 2009/10.

Gosti su od početka susreta pokazali ambiciju da iz Napulja odnesu ceo plen, a ofanziva Nerazura rezultirala je nizom šansi od kojih je najbolju u 30. minutu imao Romelu Lukaku. Korpulentni belgijski napadač koji je u dosadašnjem delu prvenstva postigao 21 pogodak uputio je odličan udarac ka golu rivala, međutim sreća je bila na strani Napolija s obzirom da je lopta pogodila prečku.

Samo šest minuta posle najbolje prilike za Inter domaćin je odgovorio golom. Insinje je uputio centaršut sa levog boka, a nesporazum De Vrija i Handanovića rezultirao je autogolom slovenačkog golmana.

Gol zaostatka nije se odrazio na igru izabranika Antonija Kontea koji su zapretili u 41. minutu preko Eriksena, ali udarac Danca nije bio dovoljno precizan.

Za razliku od pokušaja iz završnice prvog dela igre, udarac Eriksena u 55. minutu sa ivice šesnaesterca bio je tačan i neodbranjiv te su Nerazuri konačno stigli do pogotka. Izjednačenje Intera kao da je probudilo fudbalera Napolija koji su pokušali da isprave grešku i ponovo stignu do vođstva te su gostujuću odbranu na ozbiljne muke stavljali Di Lorenco u 65. i Politano u 80. minutu, ali ti pokušaji kao i protesti jer glavni arbitar nije dosudio jedanaesterac u 82. minutu ispostavili su se kao jalovi, a oba tima morala su da se zadovolje sa po bodom.

Remijem na večerašnjem susretu Inter je stigao do sume od 75 bodova, devet više od Milana, prvog pratioca, dok Napoli posle 31 kola ima 60 bodova, dva manje od Juventusa i isto toliko više u odnosu na Lacio.

Lacio – Benevento 5:3 (3:1)

/Depaoli 10ag, Imobile 20, 90+6Korea 36 penal, Montipo 48ag – Sau 45, Viola 63, Glik 85/

Bolonja – Specija 4:1 (2:1)